Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

WHATSAPP HATTINDAN GELEN DAVETİ GERİ ÇEVİRMEDİ

WHATSAPP HATTINDAN GELEN DAVETİ GERİ ÇEVİRMEDİ
CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, Sağlık Mahallesindeki mezarlık probleminin çözüme kavuşturulacağını açıklayarak, “Sağlık Mahallesinin en büyük problemlerinin başında mezarlık alanı yatıyor. Şu anda yer tespitinde bulunduk. Mezarlık alanını yapacağız” dedi.


31 Mart yerel seçimleri öncesi çalışmalarını sürdüren Tanju Özcan, CHP İl Başkanı Kazım Karsu, İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu ve partililerle birlikte Kıbrıscık Geriş Köyü Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Bolu'da temizlik politikasının oturtulamadığını ifade eden Özcan, seçildiği takdirde hiç bir vatandaştan temizlik ile ilgili ücret talep etmeyeceklerini belirtti.

"TEMİZLİK POLİTİKASI DÜZELECEK"

Bolu'da temizlik anlamında hala eksiklerin olduğunu ifade eden Özcan "Temizlik politikası oturmadı. İlk olarak çöplerin poşetlerle belirlenen yerlere koyulması uygulaması getirildi. Bu uygulama olmayınca, plastik çöp bidonları vatandaşlara satıldı. Bu uygulamadan da vazgeçildi. Şimdi de iki farklı uygulama yapıyor. İlk olarak şehrin güneyine yer altı çöp konteynırları koyuldu, sonra da şehrin güneyinden vazgeçilip kuzey kısmına koyuldu. Esnafını vatandaşını üzen bir belediyecilik anlayışı içinde olmayacağız. Önümüzdeki 5 yıl boyunca Allah bana belediye başkanlığını nasip ederse vatandaşımızdan bu işlerle ilgili para toplamayacağız" dedi.

WHATSAPP DAVETİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Sağlık Mahallesinde oturan bir vatandaşın whatsapp hattı üzerinden davetini geri çevirmeyen Özcan, Sağlık Mahallesi'nde bulunan bir evde vatandaşlarla bir araya geldi. Sağlık Mahallesindeki problemleri bildiğini ifade eden Özcan, “Annelerimiz çocuklar için park isteklerini ilettiler. Tabi ki kadınlar bu konuda  erkeklerden daha duyarlı. Park yapmak belediye başkanının görevi. Bu bölgede çocuk parkı ihtiyacı Bolu'nun tamamından daha fazla olduğundan dolayı önceliği buraya vereceğiz" şeklinde konuştu.

"KÖKEZ SUYU VE MEZARLIK SORUNUNU ÇÖZECEĞİM"

Sağlık Mahallesinde yaşanan kökez suyu ve mezarlık sorunlarını bildiklerini ve bunları çözeceklerini açıklayan Özcan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 "Sağlık mahallesindeki kökez suyu konusunu biliyorum ve bunu da çözeceğim. Bu mahalle de ayrıca bir mezarlık sorunu olduğunu biliyorum. Seçimden önce de yerini açıklayacağım bir mezarlık alanı yapacağız."