Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

2018 GEREDE’NİN ALTIN YILI OLDU

2018 GEREDE’NİN ALTIN YILI OLDU
Başarılı çalışmalarını aralıksız sürdüren Gerede Belediye’si 2018 yılında da çözüme kavuşturduğu ve tamamladığı projelerle ilçe halkına hizmet etmeye devam ediyor. Gerede’de 2018 yılı sosyal, kültürel, tanıtım ve sportif programların altın yılı oldu.

İlimiz Gerede’nin gelişip güzelleşmesi adına çalışmalarını aralıksız sürdüren Gerede Belediyesi 2018 yılında yaptığı sosyal, kültürel ve sportif programlar ile ilçeye 2018’de altın yılını yaşattı. İşte Gerede Belediyesi’nin 2018 yılı faaliyetleri:

FUARLARDA GEREDE´NİN TANITIMI LAYIKIYLA YAPILDI

Dünya genelinde 106 ülkeden 600 Tur operatörünün katıldığı ve stand açtığı, onbinlerce kişinin ziyaret ettiği İstanbul Tüyap Fuar Merkezi'nde başlayan ve dört gün süren Emitt Turizm Fuarı’nda, 22–25 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara ATO Congresium Merkezinde 3. kez düzenlenen Uluslararası Turizm Expo Fuarı Gastronomi Zirvesi‘nde, 06-08 Aralık 2018 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde Gerede İlçesi tanıtıldı.

Gerede Belediyesi'nin üyesi olduğu BAKAB (Batı Karadeniz Kalkınma Birliği) çatısı altında fuarlarda stant açan Gerede Belediyesi, ilçeyi uluslararası alanda tanıtma fırsatı buldu. Gerede Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Personelinin görev aldığı fuarlarda, Turizmde önceliği olan Esentepe Doğal Parkı ve Arkut Dağı Kayak Merkezi için özel hazırlanan broşürler ve tanıtım filmleri ve CD leri ile turizmcilerin dikkati çekildi. 

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ALTIN YIL

2018 yılı boyunca sosyal belediyecilik kapsamında Gerede Belediyesi’nin Melih Gökçek Kültür Merkezinde düzenlediği ve halkımızın yoğun ilgi gösterdiği programlarda birçok ünlü ismi ağırlandı. Serdar Tuncer, Bahadır Yenişehirlioğlu, Radyo 7 Programcısı Mehmet Zeyd Yıldız, İkbal Gürpınar, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Hayati İnanç ve ünlü tiyatrocuların yer aldığı programlar düzenlendi.

Mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili'nde Şehir Mezarlığına ziyarete gelenlere lokum ve gül suyu ikram edildi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen bu yılda 33. sü gerçekleştirilen Ortaokullar Arası futbol turnuvasında kıran kırana mücadeleler gerçekleşti. Ayrıca dini, sosyal sorumluluk ve sportif alanlarda birçok etkinliğe imza atıldı.

GEREDE MODERN ARITMA TESİSİNE KAVUŞUYOR

D.S.İ Genel Müdürü Mevlüt Aydın ve beraberindeki heyet yapımı devam eden Türkiye’nin en uzun tüneli olan ve Ankara’nın 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Gerede Işıklı regülâtörü ve Gerede evsel atık isale hattında yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Gerede’ye geldi.

30 Ağustos 2018 Perşembe günü incelemelerde bulunan Mevlüt Aydın’a Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’da eşlik etti. Gerede ilçesinin evsel atıklarının, Deri ve Karma O.S.B fabrika atıklarının havzayı kirletmemesi için çok önem arz eden bir projeni ihalesi yapılarak, çalışmalar başladı. Proje tamamlandığında biyolojik son derece modern bir arıtmaya kavuşulacak.

ESENTEPE BAŞPEHLİVANI "ŞABAN YILMAZ"

Bu yıl ilki gerçekleştirilen 1. Ramazan Dede'yi Anma etkinlikleri ve Tarihi Esentepe Yağlı Güreşleri´nin 70. si 26 Ağustos 2018 Pazar günü Gerede Belediyesi´nin organizasyonunda Esentepe Mesireliğinde gerçekleştirildi. Kıran kırana geçen müsabakalarda Esentepe Er Meydanının Baş Pehlivanı finalde Faruk Akkoyun'u yenen Samsunlu Şaban Yılmaz oldu.

SPOR KOMPLEKSİNDE KAZMA VURULDU

Gerede Belediyesi halkın spor ihtiyaçlarını karşılamak, Geredespor Kulubü’nün konaklama ihtiyacını gidermek, sportif aktivite alanlarını arttırmak ve spora teşvik amaçlı gereksinimi karşılamak üzere Bahçelievler Mahallesi’ne yeni bir spor tesisi inşa ediyor. Gerede Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında 16 odalı tesis binası, sentetik antreman sahası, yemekhane, mutfak, çamaşırhane, fitness salonu, lobi ve teknik ihtiyaç odaları bulunan modern spor tesisini yapmaya başladı.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ARKUT´TA

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı tarafından Gerede Arkut Dağı´nda 14-15-16 Şubat 2018 tarihlerinde 15 İlden 141 kayakçının yarıştığı Kayaklı Koşu K1 Ligi 2.ayak Yarışmaları 16 Şubat Cuma günü düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.2 gün boyunca serbest sitil 10 kategoride yarışan kayakçılar zorlu bir yarışın ardından derecelerini elde ettiler. Müsabakalara Geredeli Sporcular toplamda 11 madalya alarak damga vurdular.

CEZAEVİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

110 Milyon TL’lik yatırım olan Cezaevi inşaatında önemli mesafeler kat edildi. Tamamlandığında 700’e yakın personelin çalışacağı cezaevi, ilçe ekonomisine katkısının yanı sıra Gerede nüfusunu da önemli ölçüde artıracak. Sadece memur sayısı ile değil, cezaevindeki yakınlarını ziyarete gelen yoğunluktan da nasibini alacak Gerede’de özellikle hizmet sektörü de büyük bir gelişim gösterecek. Belediye Başkanı Mustafa Allar, cezaevi projesinin Gerede’ye kazandırılmasında büyük pay sahibi olan HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’ye de minnettar olduklarını ve haklarının ödenemeyeceğini ifade etti.