Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

İŞTE TİRYAKİ’NİN ADAY OLDUĞU İLÇE

İŞTE TİRYAKİ’NİN ADAY OLDUĞU İLÇE
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonunda Ankara ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna açıkladı.

Erdoğan’ın açıkladığı isimler arasında, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de yer alıyor. Veysel Tiryaki AK Parti’nin Yenimahalle Belediye Başkan Adayı oldu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan partisinin Ankara ilçeleri Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Bunlar arasında Yenimahalle Belediye Başkan adayı da yer alıyor. Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşen programda Veysel Tiryaki, Ankara Yenimahalle Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR?

Dr. Veysel Tiryaki, 1965 yılında Bolu'nun Dörtdivan ilçesi Yukarıdüğer Köyü'nde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Bolu'da tamamladı.

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kazandı. Mezuniyetinin ardından kısa bir süre Maliye Bakanlığı'nda Denetim Elemanı olarak görev yaptıktan sonra Kaymakamlık sınavını kazanarak, yeni görevine başladı. 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören (Aksaray), Tufanbeyli (Adana), Hasankeyf (Batman) ve Arhavi (Artvin) ilçelerinde Kaymakamlık; Artvin ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcısı olarak çalıştı.

2003 yılında Ankara'ya tayini çıktı. İçişleri Bakanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yaptı. Daha sonra Alındağ'a taşınan Tiryaki, AK Parti'den Altındağ Belediye Başkanlığı için aday oldu. 29 Mart 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçildi.

2009 yılında ikinci kez AK Parti'den Altındağ Belediye Başkanı adayı gösterildi ve Ankara'da en yüksek oy oranı ile tekrar seçildi. 30 Mart 2014 seçimlerinden de zaferle çıktı. Üçüncü kez belediye başkanı seçildi. %64 oy alarak önemli bir rekora imza attı.

1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kaldı. 1998 - 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı'nda master programını tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Ana Bilim Dalı'nda Doktorasını tamamladı.

İyi derecede İngilizce bilen Veysel Tiryaki, evli ve üç çocuk babasıdır.