Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

GEREDE YENİ OKULLARINA KAVUŞTU

GEREDE YENİ OKULLARINA KAVUŞTU
AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın büyük gayretleri, hayırseverlerin desteği ile Gerede’ ye yeni okullar yapıldı.

Seviller Mahallesinde bulunan M. Z. Güzelce okulunun inşaatı bitti ve 2. Dönem eğitime başlanacak. Hayırsever Geredeli Emin Evim Şirketler Grubu tarafından arsasını belediyemizin tahsis ettiği Yeni Mahalle’ye yapılan Habibullah Üstün Kız İmam Hatip Lisesi bitti ve eğitim-öğretime başladı, ayrıca Esentepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turizm Otelcilik) okulu içinde eski Ticaret  Meslek Lisesinin olduğu yere yeni okul binası inşaatı tamamlanmak üzere.

Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada; “Eğitim öğretim son derece önemli biz bunun bilincinde olarak ilçemize yeni okullar kazandırmaya çalışıyoruz,  yapmak isteyen hayırseverlere de yer göstererek yardımcı oluyoruz, Geredemiz şuan Fen lisesi, Anadolu liseleri, Turizm Otelcilik lisesi, Meslek liseleri olmak üzere tüm ortaöğretim okullarımıza sahip durumda aynı zamanda Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü’nün büyük gayretleri ile İlçemiz zorunlu hizmet kapsamına alındığı için branşında öğretmen açığımızda yok, birçok evladımız şehir dışından da gelerek ilçemizde öğrenim görüyor. Türkiye’de sınıf ortalamaları 24 iken İlçemizde 17. Fiziksel olarak ihtiyaçlarımız son derece azaldı. Şu anda Kentsel Dönüşüm alanı içersinde kalan ve yeniden yapılması gereken Halil Nom İlk ve Orta Okulu için girişimlerimiz devam ediyor. Hayırseverlerimize ve okullarımızın kazandırılmasında emeği geçen tüm herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.