Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“BOLU BELEDİYESİ KADINLARIN YÖNETTİĞİ BİR BELEDİYE OLACAK”

“BOLU BELEDİYESİ KADINLARIN YÖNETTİĞİ BİR BELEDİYE OLACAK”
Göreve gelmesi halinde kadınlara pozitif ayrımcılık yapacağını bildiren AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, “Kadın elinin değdiği her yer güzelleşiyor. İnşallah önümüzdeki dönem Bolu Belediyesi kadınların yönettiği bir belediye olacak.” dedi.


AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, seçim çalışmaları kapsamında Çakmaklar Mahallesi Sosyal Tesisinde ev hanımlarıyla bir araya geldi. Çakmaklar Mahallesi sakini kadınlara yeni dönemde Bolu Belediyesi’nde kadınların üstleneceği rolleri anlatan ve kadınlara yönelik planladığı projelerinden bahseden Fatih Metin, kadın elinin değdiği her yerin güzelleştiğini söyleyerek gelecek dönemde Bolu Belediyesi’ni kadınlarla birlikte yöneteceğini açıkladı.

“YÖNETİMDE VE KARAR MERCİİ’NDE KADIN”

Metin, “Kadın elinin değdiği her yer güzelleşiyor. İnşallah önümüzdeki dönem Bolu Belediyesi kadınların yönettiği bir belediye olacak. Diyeceksiniz ki kadınlar nasıl yönetecek? Biz buna kadın milletvekilimizle başladık zaten. Şuanda Bolu milletvekillerimizden bir tanesi bayan... Arzu hanım içinizden çıkan bir kardeşiniz.  Dolayısıyla inşallah 31 Mart akşamı bu kardeşinize bu verirseniz yeni dönemde hem belediye meclisinde kadın oranı yükselecek, hem de yönetimde ve karar merciinde yer alan kadınlarımızın sayısı çoğalacak.” dedi.

“KADIN ELİ DEĞEN BİR BOLU”                                        

Kadın eli değen bir Bolu’yu yönetmeye talip olduğunu ifade eden AK Parti adayı Fatih Metin, “Bu emaneti devraldığımız andan itibaren Bolulu kadınlarımızla sık sık bir araya geleceğiz. Sizlerden alacağımız bilgilere göre de belediye hizmetlerini şekillendireceğiz” diye konuştu.

“KADINLARIN BECERİLERİ EV EKONOMİSİNE KATKI OLARAK DÖNECEK”

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, kadınlar için hayata geçirilecek projelerden de bahsetti. Fatih Metin, her kadının farklı bir becerisi olduğuna dikkat çekerek “Kimisi güzel yemek yapar kimisi el işi kimisi de farklı becerileri vardır. Bunların katma değere dönüşmesini ve ev ekonomisine katkı sağlamasını Bolu Belediyesi şirketi olarak biz üstleneceğiz. Bunları alıp satışını yapacak ve Bolu’daki ev ekonomisine katkı sağlayan bütün kadınlarımıza bu imkanı sağlayacağız. Onun dışında belediyemizin kadınlara yönelik çeşitli kursları var. Bunların da sayılarını arttıracağız” ifadesini kullandı.

MİLLETVEKİLİ AYDIN: “BAŞKANIMIZ KADINLARA ÇOK GÜVENİYOR”

Son genel seçimlerde bir ilke imza atarak Bolu’nun ilk kadın milletvekili seçilen AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın da kadınlara hitap etti. Milletvekili Aydın, AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin’in kadınlara güvenin tam olduğuna değinerek “Sayın başkanımız bana bu süreçte en çok güvenen ve destek olan isimlerden biriydi. Gerçekten kadınlara güveniyor. Allah’ın izniyle gelecekte Bolu’muzu kadınlarımızla birlikte geleceğe taşıyacağız.” dedi.