Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

TANJU ÖZCAN EYT’LİLERLE BULUŞTU

TANJU ÖZCAN EYT’LİLERLE BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ile bir araya geldi. EYT üyelerinin sorunlarını dinleyen Özcan, kendilerine elinden gelen desteği vereceğini belirtirken, başkan olması halinde Bolu için yürüteceği çalışmalar hakkında bilgiler verdi.


CHP Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ile buluştu. Bolu’daki yaşa takılan vatandaşların sorunlarını dinleyen Özcan, bu konuda mecliste yaptığı konuşmayı hatırlatarak elinden gelen desteği yapmaya devam edeceğini ifade etti.

“SİYASİ HAYATIMA BELEDİYECİLİKLE BAŞLADIM”

Siyasi hayatına Belediyecilik ile başladığını ifade eden Tanju Özcan; “10 yıl belediye meclis üyeliği yaptım. 5 yılını Yüksel Ceylan ile diğer 5 yılını Alaaddin Beyle yaptım. Belediye meclisinde tüm komisyonlarda çalıştım. Hatta o kadar heveslendim ki yerel yönetimlerde yüksek lisans yaptım. 2009 yılında genç yaşta aday oldum. İnsanların aklında Tanju daha çok genç acaba yapabilir mi diye soru işaretleri vardı ama ona rağmen çok az farkla kaybettim. Daha sonra şartlar bizi milletvekilliğine itti. Milletvekili olarak da Bolu’nun tüm sorunlarını dile getireceğim demiştim. Samimi davranmaya çalıştım milletvekilliğim sürecinde yani burada konuştuğum da aynıydı parlamento kürsüsünde de aynı konuşmayı yaptım. Bolu’nun bütün sorunlarını taşıyacağım dedim yüzlerce konuşma yaptım parlamentoda. Daha sonra bu iş seninle olur dediler ve ben belediye başkanlığı görevini memnuniyetle kabul ettim. Bizim makam mevki derdimiz yok. Şuan oturduğumuz makam belediye başkanlığı koltuğundan daha üst bir makam. Yeni sistemde de daha rahat bir makam. Ama ben çalışmak istiyorum. Ben Bolu’yu çok seviyorum arkadaşlar laf olsun diye söylemiyorum. İşte o yüzden kullandığımız slogan da o” şeklinde konuştu.

“YAŞANABİLİR BİR BOLU HAYAL EDİYORUM”

EYT sorunlarını dinledikten sonra 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan seçim sonrası Bolu'ya katacağı değerler hakkında bilgiler veren Özcan, “Bolu en pahalı hizmet alan şehir halinde. Burada hangi parti kazanırsa kazansın bütçe olarak aynı para gelecektir. En ucuz suyu içirtemezsem ben bu insanlara bundan sonra hiç bir göreve aday olmayacağım. Her yıl belediyeye bizimle aynı nüfusa sahip olan Edirne'deki vatandaşlardan kişi başı 500 TL fazla ödüyoruz. 4 kişilik bir ailede 2000 TL demek.  İşte bu yüzden hizmetleri ucuzlatmamız gerekiyor. Şunu samimiyetle söyleyeyim ben insanların hayatlarını zorlaştıran bir belediye başkanı olmayacağım. Karar alıp dayatmayacağım. Çok güzel bir Bolu, insanların yaşamaktan mutlu olacağı bir belediye hayal ediyorum. Bunlar içinde sizden yetki istiyorum” dedi.

“BOLU MERKEZİ DAHA ÇEKİCİ HALE GELECEK”

Bolu'nun iki metropol arasında çok iyi bir konumda olmasına rağmen şehir merkezinde hiçbir çekici güzelliğinin olmadığını ve turist gelmediğinin altını çizen Özcan; “Bolu'da Allah vergisi Abant, Gölcük, Yedigöller var ve insanlar buralara akın ediyor. Fakat şehir merkezinin hiçbir çekiciliği yok. Eskişehir bozkırın ortasında bir şehir olmasına rağmen şehir merkezi öyle güzel bir hale getirilmiş ki her gün binlerce insan bu şehir merkezindeki güzellikleri görmek için Eskişehir'e gidiyor. Bizde şehir merkezini daha güzel bir hale getirerek insanların şehir merkezine uğramasını sağlayacağız. Çünkü insanlar şehir merkezine geldiği takdirde bizim esnafımız kazanacak. Yani Bolu kazanacak” ifadelerini kullandı.

Tanju Özcan programın ardından Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.