Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

FATİH METİN’DEN TOPLUMSAL DAYANIŞMA VURGUSU

FATİH METİN’DEN TOPLUMSAL DAYANIŞMA VURGUSU
Toplum yararına çalışan vakıf ve dernek yöneticileriyle buluşan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, toplumsal konularda her zaman sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket edeceklerini söyleyerek “Sorunun bize gelmesini beklemeyeceğiz. Biz soruna gideceğiz” dedi.


AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin Bolu Dağı Elmalık Mevkii’nde bulunan Özel Makbule Ölçen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. ‘Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na (ZİÇEV) bağlı olarak faaliyet sürdüren merkezde, Ziçev yetkililerinin yanı sıra, Türkiye Güçsüzlere ve Kimsesizlere Yardım Vakfı, Türkiye Yardımseverler Derneği, Türk Kadınlar Birliği ve Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri Dayanışma Derneği’nin yöneticileri de hazır bulundu. Vakıf ve dernek temsilcilerine hitaben bir konuşma yapan Fatih Metin, toplum yararına çalışan sivil toplum kuruluşlarının her zaman destekçisi olacaklarını belirtti. Medeniyetimizin en temel öğelerinden birinin toplumsal dayanışma olduğunu vurgulayan Metin konuşmasında “Sizlerin çalışmaları toplumumuz açısından büyük önem arz ediyor. Bizim medeniyetimizde vakıflar, toplum yararına çalışan dernekler çok değerlidir. Her gittiği yere toplumsal dayanışma kültürünü de taşımış bir medeniyetin evlatları olarak bu değerlerimizle dünyaya örnek olmaya devam edeceğiz. Her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum. Umarım sizin gibi dernek ve vakıflarda çalışan gönüllülerimizin sayısı artar. Biz sorunun bize gelmesini beklemeyeceğiz. Biz soruna gideceğiz. Sizlerin yardımıyla, zor durumda olan vatandaşlarımızı tespit edip onlara ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

Ziyarette engelli vatandaşların sorunlarına da değinen Fatih Metin, engelli vatandaşların günlük yaşamda karşılaştıkları sorunları ortadan kaldırmak için büyük çaba göstereceklerini söyleyerek, engelli vatandaşların her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı, engelli ailelerinin de rahat edebileceği yeni bir tesis planladıklarını da açıkladı.

Fatih Metin konuşmasının ardından cep telefon numarasını, kendisini dinlemeye gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle paylaşarak, 7/24 arayabileceklerini söyledi. Numarayı kaydeden vakıf ve dernek temsilcileri, çok yararlı bir toplantı olduğunu belirterek, Metin’e teşekkür etti.