Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“MERAKLI ÇOCUKLARA YARATICI ÖĞRETMENLER” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

“MERAKLI ÇOCUKLARA YARATICI ÖĞRETMENLER” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bolu Bağışçılar Vakfı ve Bağışçılar Vakfı Anaokulu organizasyonu ile Bolu Merkez ve ilçelerde görev yapan Okul Öncesi Çocuk Gelişin Öğretmenlerine yönelik “Meraklı Çocuklara Yaratıcı Öğretmenler” konulu eğitim semineri düzenlendi.


Bolu ve ilçelerden yoğun katılım gösterilen programa, Erken Çocukluk Eğitimcisi ve Oyun Savunucusu Prof. Dr. Belma Tuğrul, müfettişler, okul idarecileri, okul öncesi alanı dışında eğitimciler, rehber ve ilkokul öğretmenleri ve çeşitli STK temsilcileri katıldı.

Erken Çocukluk Eğitimcisi ve Oyun Savunucusu kimliğiyle tanınan Prof. Dr. Belma Tuğrul Okul Öncesi Öğretmenleriyle buluştu.

Program Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından BBV Genel Sekreteri Öznur Akkaya’nın açılış konuşmasını yapması ile başladı.

BBV Genel Sekreteri Öznur Akkaya, Bolu’nun okul öncesi okullaşma oranında Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu belirterek;  “BBV misyonu gereği konu kısıtı olmaksızın Bolu’nun toplumsal anlamda ilerlemesi için gereken projelere karşılıksız maddi-ayni-teknik destekler verse de, okul öncesinin ve siz değerli öğretmenlerin vakfın gözünde nasıl özel bir yeri olduğunu öyle sanıyorum tüm kamuoyu biliyordur. Okul öncesi okullaşma oranı konusunda yaptığımız örnek model ve kampanyalar neticesinde şu an Türkiye ortalamasının çok üstündeyiz fakat artık okulların eğitim kapasitelerini güçlendirme yönünde projelere ihtiyaç var. Bugün değerli hocamız Belma Tuğrul’a bizleri kırmayarak Bolu ile buluştukları için tüm üyelerimiz ve bağışçılarımız adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öznur Akkaya’nın konuşmasının ardından, Çocuk gelişimi üzerine birçok yayını olan, Erken Çocukluk Eğitimcisi ve Oyun Savunucusu kimliğiyle tanınan, Yaratıcı öğrenme, çevre ve çocuk hakları konularının uzmanı Prof. Dr. Belma Tuğrul yaratıcı eğitim modellerini katılımcılarla birlikte örnekleyerek anlattı.

Program sonunda Bolu Bağışçılar Vakfı, Okul Öncesini destekleyen çalışmaları, vakfın çalışma yapısı, neden diğer vakıflardan farklı olduğu, şu ana kadar yapmış olduğu hizmetler gibi bilgileri içeren bir sunum yaptı, Vakıf Genel Sekreteri Öznur Akkaya tarafından yapılan sunumda tüm katılımcı öğretmen ve idarecilerden, öncelikle Okul Öncesi alanında ve Bolu’nun gelişimine destek olacak proje beklentisi çağrısı yapıldı.