Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Fikret Kısar’dan veda mesajı

Fikret Kısar’dan veda mesajı
Son yapılan genel kurulda aday olmayarak BOLU ÇOR-DER başkanlığına veda eden Hasan Fikret Kısar, bir mesaj yayımlayarak veda etti.

Mesajında başkanlığı döneminde BOLU ÇOR-DER tarafından yapılan faaliyetleri de aktaran Hasan Fikret Kısar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bir emekçi derneği olan BOLU ÇOR-DER, 9 yıl içinde taraflı, tarafsız tüm Boluluların güvenini kazanmış ve örnek gösterilen bir STK olmuştur. 16 yıldır ilçemizin milletvekili olmadığı için, derneğimizin görev ve sorumluluk alanımıza girmediği halde, kendimize vazife çıkararak, Bolulu Milletvekilimizin Ulaştırma Bakan Yardımcısı olmasını fırsat bilerek, Tosya Yolu’nun projelendirilmesi ve Çankırı Yolu’nun bitirilmesi için Yüksel Coşkunyürek’i bizzat İskilip’e getirdik. Akabinde bu yolun 2018 yılında bitirilmesi emrine şahit olurken, Tosya Yolu’nun 10 km’lik kısmının da yapım sözünü aldık. Ki bu olaya İskilip’in Sesi Yazarı Mustafa Yolcu bizzat şahittir. Fakat bu projeler Haziran 2018’de ihalesi yapılmak üzere iken, Erken Seçim Kararı’nın alınması sonucu gerçekleşen bakan değişikliği sebebiyle sonuçlanamamıştır. Bölge Milletvekilimizin konunun takipçisi olacağını tüm İskilipliler olarak ümit ediyoruz.

2018 yılı Mart ayında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yapılan İskilipli Alimler Sempozyumu ve Ekim ayında yine aynı üniversitede yapılan İskilip Meyveleri Çalıştayına onlarca akademisyen katılmış, konu Bolu’da ve Bolu basınında geniş yankı uyandırmış böylelikle ilçemizin tanıtımına katkı sağlanmıştır.

20 m2’lik kiralık odada başladığımız faaliyetlerimizi şu an, Bolu Belediye Başkanının desteği ile derneğimize tahsis edilen 400 m2’lik, modern binamızda sürdürmekteyiz. Yıllar önce Bolu’da adeta yok farz edilen Çorumlu Hemşerilerimiz şu an layık olduğu yerdedir. Tertip ettiğimiz çay, yemek, iftar, çalıştay ve konferanslarda bizleri yalnız bırakmayan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ak Parti Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, Arzu Aydın, CHP Milletvekili Tanju Özcan, MHP Milletvekili Dr. Hidayet Vahaboğlu, Ulaştırma Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve tüm İl Müdürlerimize, özellikle 5 ayrı dernek ve vakfın yönetim kurulunda şahsıma yer veren ve güvenlerini yakinen hissettiğim Bolulu hemşerilerimize sonsuz teşekkürü borç bilirim.

Bu vesile ile 2009’dan beri başkanlığını yaptığım ve 21 Aralık 2018 Cuma Günü Genel Kurulunu yapacak olan BOLU ÇOR-DER’de kendi koyduğum 3 dönem kuralına uyarak aday olmayacağımı bildirir, 2019 yılı başında kurmayı planladığımız Bolu Çorum İskilipliler Federasyonu’nda görüşmek dileği ile saygı ve selamlarımı sunarım.”