Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ZİRAAT ODASI KÖY MUHTARLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

ZİRAAT ODASI KÖY MUHTARLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
Bolu Ziraat Odası merkeze bağlı 112 köy muhtarına cumartesi günü yapılacak delege seçimleri için evraklarını dağıtarak faaliyetlerle ilgili bir bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.


Bolu Ziraat Odası yaklaşan başkanlık ve 22 Aralık cumartesi gerçekleşecek delege seçimleri öncesi Bolu merkeze bağlı 112 köy muhtarlarına Öztürk Yemek’te bir bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıya muhtarların yanı sıra AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ve çok sayıda partili katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan toplantıda muhtarlara ilk önce seçimde kullanılacak evraklar dağıtıldı. Delege seçimlerinin önümüzdeki cumartesi günü tüm mahalle ve köylerde gerçekleşeceğini belirten Başkan Fidan muhtarlara 2015 yılından bu yana odanın yapmış olduğu faaliyetleri anlattı. Yaklaşık 280.000 lira borçla görevi devir aldıklarını belirten Fidan, “ İlk olarak odamıza ait olan aracımızın plakasını resmi plaka yaparak, hususi kullanımın önüne geçtik. Odamızın idari binasını Tarım İl Müdürlüğü yanına taşıyarak, çiftçimize kolaylık sağladık. Ayrıca kiralık olan büroyu boşalttık. Odamıza ait olan ve gelir elde edilemeyen binayı, faaliyete geçirerek, üst katları Öztürk Yemeğe, alt katını da Carrefursa’ya kiralayarak gelir elde etmeye başladık. Alıçören Köyü’nde odamıza ait bir hatıra ormanı oluşturduk. Patates pazarına yeni sosyal tesis yaparak, çiftçimize daha kaliteli hizmete vermeye başladık. Odamıza marka projesi ile 2 adet, hibe yoluyla da 1 adet buğday eleme makinası alınmış olup, halen patates pazarında hizmet vermektedir. Odamıza 250.000 TL karşılığında yeni satış mağazası kazandırdık. Alternatif ürün olarak tespit ettiğimiz dane mısırın satışını sağlamak için 700.000 TL yatırım maliyetli 'Dane Mısır Kurutma Projesi' yaptık. Proje şu an yapım aşamasında. Buraya gelip bizleri onurlandırdığınız için teşekkür eder, seçimin Bolu çiftçisine hayırlı olmasını dilerim” dedi. Hakkı Fidan’ın konuşmasının ardından daha geniş bilgi için yönetim kurulu üyesi Selim Özer slayt gösterileri eşliğinde sunum yaptı.