Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

GEREDE İLÇESİ ZİYARET EDİLDİ

GEREDE İLÇESİ ZİYARET EDİLDİ
Bolu Valisi Ahmet Ümit yatırımcı kurum müdürleri ile birlikte Gerede ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Ziyaret sürecinde esnaflarla sohbet eden, vatandaşlarla buluşan ve huzurevi sakinleriyle bir araya gelen Vali Ümit, Gerede İlçesi ziyaretinde kendisine iletilen talep ve istekleri not alarak takip edeceğini söyledi.


Bolu Valisi Ahmet Ümit Gerede ilçesi ziyaretinde ilk olarak İlçe Kaymakamı Cengiz Günaydın’ı ziyaret etti. Gerede Kaymakamlığı önünden karşılanan Sayın Valimiz daha sonra Kaymakamlık binası içerisinde yer alan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne giderek burada hem çalışanlarla hem de vatandaşlarla sohbet etti. 

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ndeki iş ve işlemleri hakkında vatandaşlardan bilgiler alan Vali Ahmet Ümit, “Önceliğimiz halkımızın sorunlarına çözüm bulmak ve taleplerini yerine getirmektir. Vatandaşlarımızın işlem ve taleplerini daha hızlı ve daha etkin bir şekilde alıp, hassasiyetle takip ederek sonuçlandırmalıyız, bunun tedbirlerini alacağız” dedi.

Daha sonra Gerede Kaymakamı Ünsal’dan ilçe ile ilgili bilgiler alan Ümit, Gerede Adliyesi’ne de giderek Başsavcı Serkan Pamuklar’ı da ziyaret etti.

GEREDE BELEDİYESİ ZİYARETİ

Vali Ümit ve beraberindeki heyet ilçe ziyaretine Gerede Belediyesi ile devam etti. Burada Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve çalışanlar tarafından karşılanan Vali Ahmet Ümit, ziyaretinde Gerede Belediyesi’nin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler alarak Belediye Başkanı Allar ve Belediye çalışanlarına çalışmaları sebebiyle teşekkür etti, başarılar diledi.

VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Bolu Valisi Ahmet Ümit daha sonra İlçe Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar ve il müdürleri ile birlikte Gerede Merkez Kahvehanesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Samimi bir ortamda hoş bir sohbetin eşliğinde gerçekleşen ziyarette Bolu Valisi Ahmet Ümit, ilçede bulunan vatandaşlarla sohbet ederek kendisine iletilen talep ve istekleri not aldı ve gerekli çalışmaların yapılması için kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Geredeli Vatandaşlarımızın talep ve isteklerini dinleyen Vali Ümit, “Doğasıyla, insanıyla, ülke ekonomisine ürettiği katma değeriyle ve geçmişiyle gönüllerde özel bir yere sahip olan ilçemizin muhterem insanlarına selam, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

Gerede’de esnafları da ziyaret eden Vali Ümit, esnaflarla sohbet ederek hayırlı işler diledi.

GEREDE TSO’DA ÇİN’Lİ MİSAFİRLER

Vali Ahmet Ümit ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı ise Gerede Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka tarafından karşılanan Vali Ümit, odanın Çin’den gelen misafirleri ile de sohbet etti.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da düzenlenen bir ayakkabı fuarına katılmak üzere İstanbul’a gelen Çin heyeti, Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka’nın daveti üzerine ilçeye geldiklerini ve burada dericilik sektörü ve ürünlerini inceleme fırsatı bulduklarını, Türkiye ile alış verişi artırmak için güzel temaslarda bulunduklarını kaydettiler.

Çinli misafirleri Gerede’de görmekten mutluluk duyduğunu belirten Vali Ümit, “Sizleri Tabiatın Kalbi Bolu’da görmekten son derece mutluyuz. Gerede ilçemiz dericilikle uğraşıyor ve bu anlamda ticaretimizin daha da gelişmesi için burada olmanız bizleri mutlu etti. Sizlerden önemli bir ricam var. Şimdi sizlerin aracılığıyla tanıdığınız tüm çevrenize buradan selam iletiyorum. Ülkenize döndüğünüzde Türkiye’nin ve Bolu’nun güzelliklerini komşularınıza da anlatın. Türkiye’de ve Bolu’da tatil programları yapın. Valizlerinizi hazırlayın geriye gelin” dedi.

Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka, Vali Ahmet Ümit’e oda çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aktardı.

KURUMLAR ZİYARET EDİLDİ

Vali Ümit ve beraberindeki heyet daha sonra Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek burada Gerede Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ile Elektronik Denetleme Sistemi Merkezlerini inceleyerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı ve nezarethaneleri inceledi.

Sonrasında İlçe Jandarma Komutanlığı da ziyaret edildi. Ziyarette vatani görevlerini yapan Mehmetçiklerimizle sohbet eden Bolu Valisi Ahmet Ümit, ziyarette İl Jandarma Komutanlığı’nın sorumluluk alanları ve çalışmaları hakkında da bilgiler aldı.

HUZUREVİ SAKİNLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Vali Ahmet Ümit ilçedeki son ziyaretini ise Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine gerçekleştirdi. Burada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit tarafından karşılanan Bolu Valisi Ahmet Ümit, huzurevi sakinleri ile bir araya geldi.

Huzurevi sakinleriyle tek tek tanışan ve sohbet eden “Sizlerden Milletimizin birliği ve Devletimizin bekâsı için dualarınızı almaya geldik” diyen Ümit, hem huzurevi sakinlerinin sağlık ve sıhhatlerini sordu hem de hizmetlerden memnun olup olmadıklarını sordu.

50 kişinin kaldığı Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi çalışanlarıyla da bira raya gelen Vali Ümit, çalışanlara da işlerinde kolaylıklar diledi.