Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

CHP KADINLARI ANKARA’DA BULUŞTU

CHP KADINLARI ANKARA’DA BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü dolayısıyla özel toplantı düzenlendi. Toplantıya ilimizden CHP İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın katıldı.


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Ankara’da CHP Genel Merkezinde özel bir toplantı düzenledi. 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin yıldönümünde düzenlenen toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse'nin yanı sıra Türkiye'deki CHP Yerel yönetimler kadın aday adayları ve Kadın Kolları İl Başkanları katıldı. Toplantıya ilimizden CHP İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın katıldı. Toplantıda konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Sizden isteğim, sadece sözle değil, eylemle de kadın hareketini güçlendirin. Getirin İzmir’de, Ankara’da, İstanbul’da, Denizli’de, Bursa’da, Diyarbakır’da çok sayıda kadını partiye üye yapın. O zaman önseçim isteyin önseçim yapalım, adayların tamamı kadın çıksın itiraz eden mi olur? Kimse itiraz etmez. Dolayısıyla bir hareketi güçlendirmenin yolu kitlesel olarak bir partide güç olarak kendinizi göstermektir. Kitlesel olarak, bir güç olarak kendinizi gösterirseniz bütün sorun zaten çözülüyor.

Bizim sizden arzumuz, Gene Başkan olarak benim arzum bu mücadeleyi mutlaka ama mutlaka kitlesel bir mücadeleye dönüştürmektir. Eğer bu kitlesel mücadeleyi hayata geçirebilirseniz, çok sayıda parti üyesi kadınlardan oluşursa, örneğin nüfusun yüzde 50’si kadın diyoruz gayet güzel. Üyelerimizin kaçı kadın? Üçte biri bile değil. Dolayısıyla bizim arzumuz daha fazla kadınların partiye gelip üye olmasıdır. Önseçimi o zaman siz talep edeceksiniz, önseçim olsun. Önseçim olur niye olmasın, önseçimi yaparız. O zaman kadın hareketi kendi gücünü gösterir, kendi adaylarını çıkarmış olur” ifadelerini kullandı.

“DURMAK YOK, MÜCADELEYE DEVAM”

Katılmış olduğu toplantı ile alakalı olarak açıklamalarda bulunan CHP Bolu İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın da şunları söyledi: “5 Aralık Seçme ve Seçilme hakkımızın Atatürk tarafından bizlere verildiği gün hepimize kutlu olsun. Bizden önce de haklarımız için emek verenler onların haklı mücadelesine saygı gösterip hakkımızı kanunlaştıranlar da nur içinde yatsın. Durmak yok, mücadeleye devam: Bugün üçte bir yarın tam eşitlik. Biz kadınlar emeğimiz var sözümüzde olacak her alanda olacağız diyoruz. Bu hakları bize veren Atam, senin yolunda ışığında ilkelerinde yürüyeceğiz, sana minnettarız.”

Toplantı sonrasında CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ile Türkiye'deki CHP Yerel yönetimler kadın aday adayları ve Kadın Kolları İl Başkanları Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı. Resmi törenin ardından CHP’li kadınlar hatıra fotoğrafı çektirerek Anıtkabir’den ayrıldı.