Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“DELİKANLI GİBİ ÇIK, ADAY OL!”

“DELİKANLI GİBİ ÇIK, ADAY OL!”
AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a çağrı yaptı. Metin; “Eğer delikanlıysa buradan sesleniyorum Tanju Özcan’a milletvekilliğinden de istifa eder gelir karşıma aday olur. Ama onda bu cesaret yok. Şov yapmasını biliyor. Bolu’ya hiçbir faydası olmamış kişi. Bir efsane oluşturmuş ama Fatih Metin ismi ile o efsane bitti” dedi.

HABER: Aslı Akış

Köroğlu Televizyonu Seçin Gündemi programının konuğu olan Fatih Metin, Tanju Özcan’ın kamuoyunda konuşulan adaylığı hakkında konuştu. CHP adayları Erhan Beykoz ve Cahit Çıngı’ya teşekkür eden Metin Tanju Özcan ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Tanju Özcan’ın aday olmadığını belirten Metin, Özcan’ın kendi kendine algı yarattığını vurgulayarak bu algının CHP’ye de zarar verdiğini söyledi.

Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a yerel seçimlerde aday olacaksa istifa edip karşında aday olmasını ifade ederek “Tanju Özcan aday değil. Burada delikanlıca gelip, delikanlı gibi ben adayım diyen iki tane adam var. Onları tebrik ediyorum. Biri Cahit Çıngı Bey biri de Erhan Beykoz Bey ve ikisine de teşekkür ediyorum. Bu teşekkürüm siyasi değildir tamamıyla insanidir. Ama siyasette var işin içinde buradan Bolu halkına da duyurmuş olayım her ikisi de beni arayarak adaylığımı tebrik etmişlerdir. Bu naifliği, nezaketi Bolu’ya yakışır bu güzelliği sergilemişlerdir. Bütün Cumhuriyet Halk Partisi gönüllüsü, sevdalısı, seçmenine de teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim amacımız bu zaten. Bolu’da bir hizmete talip oluyorsunuz aynı fikirde olmasanız da bu hizmete talipte derdinizi demokratik şartlarda özgürce ve doğru bir şekilde vatandaşa yansıtmanız lazım. O nedenle Erhan ve Cahit Bey CHP için şanstır. Çünkü Bolu’nun o naifliğine ve güzelliğini yansıtan iki aday adayıdır. Yoksa burada kendi kendine Tanju Özcan’ın çıkartmış olduğu bir algının onlara da CHP’ye de zarar verdiğini düşünüyorum. Onu da söyleyeyim. Kendi kendine bir efsane uyduruyor. Hâlbuki kimin ne olduğunu herkes biliyor. Sen iki ay önce genel başkan dahi söylese ben aday değilim diyorsun. Neredeyse ağlamaklı bir şekilde bir bayram şeklinde ilan ediyorsun.1 ay sonra genel merkez anket yapmış da o çıkmışta. Burada sesleniyorum delikanlı gibi Cahit ve Erhan Bey gibi ben aday adayıyım der ve istifa ederek gelir benim karşıma. Bak ben istifa ederek geldim. Eğer delikanlıysa buradan sesleniyorum Tanju Özcan’a milletvekilliğinden de istifa eder gelir karşıma aday olur. Ama onda bu cesaret yok. Ayrıca şov yapmasını biliyor. Kürsüye gelip konuşarak seçmene faydalı olacağını zannediyor. Bu güne kadar Bolu’ya hiçbir faydası olmamış kişi. Konuşmaktan, hamasetten başka kendi kendine bir efsane oluşturmuş ama Fatih Metin ismi ile o efsane bitti. Bolu’da kayboldu bunu da herkes biliyor” şeklinde konuştu.