Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

AK PARTİDE SON DAKİKA İSTİFALARI

AK PARTİDE SON DAKİKA İSTİFALARI

Doğanay; “7 İlçe Başkanımız Aday Adaylığı için istifa etti”

AK Parti’den İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeliği Aday Adaylığı müracaatında bulunacaklar için başvurular 3 Aralık 2018 Pazartesi günü saat 17.00’de sona eriyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; “AK Parti Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Adaylığı müracaatları 3 Aralık 2018 Pazartesi günü sona erecektir. Partimizden Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Adaylığı başvuruları için Merkez İlçe ve İlçe Başkanlıklarımıza müracaat yapılması gerekmektedir. Müracaatlarda; 2 adet fotoğraf, Adli, Sicil Kaydı, Diploma Fotokopisi (Aslı ile beraber), Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Özgeçmiş, İstifa Dilekçesi (zorunlu ise), Engelli Raporu (zorunlu ise) belgeleri gerekmektedir.  Ayrıca müracaat bedeli olan 500 liranın ilçenin hesabına yatırıldığını gösteren dekontta istenilen belgeler arasındadır. Adaylarımız hangi ilçemizden aday olmayı düşünüyorlar ise aidatlarını da o ilçenin hesabına yatırmaları gerekmektedir. Müracaatlar İlçe Başkanlarımıza yapılacaktır” dedi.

AK Parti’nin “Gönül Belediyeciliği” sloganıyla yola çıktığı 2019 Mahalli Seçimlerinde AK Kadrolarında görev almak için Partililerin ve vatandaşların yoğun bir teveccühü ile karşılaştıklarını belirten Doğanay; “Çok şükür ki Halkımız yine AK Parti’mize ve AK Kadrolarda hizmet etmek için yoğun bir teveccüh göstermektedir.

Bugüne kadar Partimizden Belediye Meclisi Üyesi olabilmek için 43 Aday Adayı müracaatta bulunmuştur.

Bunların 27’si Bolu Belediyesi Meclis Üyeliği içindir.

Yine bugüne kadar Partimize İl Genel Meclisi Üyesi Aday Adaylığı için 36 başvuru yapılmış olup, bunun 11’i de Merkez İlçe İl Genel Meclisi Üyeliği içindir. Bu sayının son gün olan 3 Aralık Pazartesi günü daha da artacağını düşünmekteyiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Merkezi tarafından açıklanan seçim takvimin işlediğini ve bu bağlamda da gerek İlçe Başkanları gerekse de Yönetim Kurullarında görev alan Parti mensuplarının da istifalarını verdiklerini de bildiren AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; “ Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız tarafından, ‘Belediye Başkan Aday Adayı’, ‘Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı’ ve ‘İl Genel Meclisi Üyesi Aday Adayı’ olmak isteyen ilçe başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize 29 ve 30 Kasım 2018 tarihleri itibariyle gerekli izin verilmiştir.

Bu bağlamda Merkez İlçe Başkanımız Ahmet Eker, Gerede İlçe Başkanımız Ali Şafak, Dörtdivan İlçe Başkanımız Şahin Serin, Kıbrıscık İlçe Başkanımız Ümit Doğangün, Seben İlçe Başkanımız Hüseyin Özçelik, Mudurnu İlçe Başkanımız Rıdvan Sevinç ve Göynük İlçe Başkanımız Mehmet Demiröz görevlerinden istifa etmişlerdir.

Yine İl Yönetim Kurulumuzdan Mazhar Bozoğlu, Hatice Dinç, Zerrin Yavuz Açıkalın, Hakan Özsoy, Mustafa Nuri Gürsoy ve Sinan Seymen de istifalarını sunmuşlardır. İstifa eden İlçe Başkanlarımıza ve Yönetim Kulu Üyelerimize bugüne kadar yapmış oldukları hizmetler için teşekkürlerimi sunarım. Aday adayı olan ilçe başkanlarımıza, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma ve onların nezdinde partimizin tüm aday adaylarına çıktıkları bu kutlu yolda başarılar dilerim” şeklinde konuştu.  

Etiketler: