Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

İŞARET DİLİNİ ÖĞRENDİLER

İŞARET DİLİNİ ÖĞRENDİLER
Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen “İşaret Dili Eğitimi” 120 saatlik eğitimin ardından tamamlandı. Yapılan kapanış töreninde katılımcıların işaret dili ile yaptıkları gösteri büyük beğeni topladı.


Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezinin eğitimci desteği ile düzenlenen “İşaret Dili Eğitimi” sağlık çalışanlarına yönelik olarak yapıldı. Eğitimin sonunda sertifikalarını almaya hak kazanan çalışanlar işaret dili ili engelli vatandaşlara sağlık kurumlarında hizmet verecek.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol;  “120 saat süren uzun bir eğitim sürecinin ardından katılımcılarımızın geldiği başarılı noktayı görmek gurur verici. Katılımcılarımız özveri ile ve gönüllü olarak başladıkları “İşaret Dili Eğitimi”nin sonunda konuya oldukça hakim bir şekilde sertifikalarını almaya hak kazandılar.  Amacımız hastanelerimize başvuran engellilerimiz için hayatı biraz daha kolaylaşmasını sağlayabilmek, daha iyi sağlık hizmet verebilmek ve doğru iletişimi sağlayabilmektir. Bu amaç doğrultusunda eğitim alan çalışanlarımız engelli hastalarımıza ve yakınlarına işaret dili ile iletişim hizmeti verebilecek.” dedi.

Demirkol ayrıca; “Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Bolu İl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Öztürk, hastane başhekimlerimiz ve ekibime teşekkür ederim.  Eğitimi almış çalışanlarımızın alanlarında insanlara fayda sağlayacak işler yapabilmelerini dilerim.” dedi.

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, Bolu İl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Öztürk, İl Sağlık Müdürlüğü başkanları, hastane başhekimleri, katılımcıların ailelerinin katıldığı ve katılımcıların İstiklal Marşını, Bir Başkadır Benim Memleketim şarkısını ve Dur Yolcu şiirini işaret dili ile söyleyerek gösteri yaptıkları törenin sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Etiketler: isaret dilini ogrendiler