Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

FATİH METİN COŞKUYLA KARŞILANDI

FATİH METİN COŞKUYLA KARŞILANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı olarak görevlendirilen Fatih Metin, parti binasında kalabalık partili grubu tarafından coşkuyla karşılandı. AK Parti İl Yönetim Kurulu toplantısı öncesi partililere seslenen Fatih Metin, Bolu’da gönlüne girmedikleri kimseyi bırakmayacaklarını söyleyerek adeta gövde gösterisi yaptı. Metin mevcut Başkan Alaaddin Yılmaz’dan da övgü dolu sözlerle bahsederken, “Başkanımızın Bolu için oluşturduğu resmi birlikte tamamlayacağız” dedi.


MEHMET FATİH YALINIZ  

AK Parti Bolu İl Binasında düzenlenen toplantıya, AK Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, parti teşkilat mensupları, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, şöyle konuştu; “Bolu’yu bundan 15 yıl öncesinde hepimiz biliyoruz. Bolu nereden nereye geldi? Bu kardeşiniz 3 yılı aşkın bir süredir il başkanlığı yaparken ben kendisinden ağabeylik gördüm, dostluk gördüm kardeşlik gördüm. Kendisine de her defasında şunu söyledim. “Başkanım biz hata yapacağız, sen bizim büyümüzsün. Tekrar hata yapacağız, yine sen bizim büyüğümüzsün. Biz yine hata yapacağımız yine sen bizim büyüğümüzsün.” Bir defasında dedim ki, ‘Ağabeylik yapamayacaksan baştan söyle biz başka bir ağabey buluruz” dedim. Allah razı olsun o bize hep ağabeylik yaptı. Onun için teşekkür ediyorum. Kendisinin il yönetimini kurduğu zaman, il başkanı olarak bayrağı devrettiği onun yönetiminde onunla göreve gelen Fatih Metin. Başkanımızdan sonra İl Başkanlığı görevini devralan kişi. Allah nasip ederse Ak Parti Teşkilatları en alt kademesinden en üst kademesine kadar rabbim bizi çıktığımız yolda muvaffak eyleyecek. Biz Allah’ı vekil kılıyoruz. Biz sefere çıkıyoruz. Sefere çıktıktan sonra zafer Allah’tan. Rabbim bu çıktığımız yolda bizleri utandırmasın. Birlik ve beraberliğimizi bozdurtmasın. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fitne sokmak isteyenlere fırsat vermesin. Allah nasip ederse, Bolu’da Ak Parti nasıl zafere ulaşırmış öncelikle Bolulu hemşerilerimizin bizler Ak Parti olarak sandığa gitmekten korkmuyoruz. Sandığı milletin önüne koyduğumuz zaman milletimizin önünde divana duruyoruz. Onların vereceği karara saygı duyuyoruz. 18 yılda saygı duyduğumuz için bu milletle Ak Partinin iktidarıyla birlikte hizmet almaya devam ediyor. Bundan sonrada hizmet almaya devam edeceğiz inşallah.”

“Elimizden gelenin fazlasını yapmak için gayret edeceğiz”

Toplantının devamında konuşmasını yapan AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, gönül borcunu ödemek için ellerinden gelenin fazlasını yapacağını ifade etti. Aydın, “Biz seferden sorumluyuz, zafer Allah’ındır. Ama biz şunu da biliriz ki, Allah’ın nasibi kişinin gayretinde saklıdır. Cumhurbaşkanımız hep gönül belediyeciliği diyor. Başkanımız bir sürü projelerle Bolu’ya çağ atlatan projelerle, 10 sene belediye meclis üyeliği, 15 sene belediye başkanlığı ile ömrünü Bolu’ya vakfetmiş. Ben Bolu için yaşamam ben Bolu’yu yaşarım der. Bolu’yu yaşayan bir belediye başkanından, Allah’ın izni ile 29 yaşında il başkanlığı görevini alarak, mevkiini hazmederek, Bolu’dan hiç kopmayarak, genel seçimlerde, yerel seçimlerde birebir bizimle sahada çalışan bir belediye başkanına Allah’ın izni ile Bolu Belediyesinin teslim olacağını bilmenin gönül ferahlığı içindeyiz. Bolu halkının bu bilinçle hareket edeceğini, yine bizimle beraber gönül belediyeciliğine doğru yola çıkacağına eminiz. Bu bir yerel seçim değildir. Bütün seçimler gibi bu bir ülke meselesidir, bu ümmetin meselesidir. Bizim haklımız, bizim teşkilatlarımız, bu millet bunun ülke meselesi olduğunu anlayacak ve o bilinçle yerel seçimlerde de sandığa gittiğinde o bilinçle inşallah oyunu kullanacak. Biz hem Bolu teşkilatlarına hem de Bolu Halkına gönülden inanıyoruz. Ama üzerimize aldığımız sorumluluğun da farkındayız. Bolu’nun tamamına AK Partinin bayrağını dikeceğiz derken bunu oturduğumuz yerden söylemiyoruz. Biz bugün Mudurnu’da teşkilatımızla beraberdik, Fehmi Vekilim Ankara’dan gelirken uğradığı Yeniçağa’da, Gerede’de, bir taraftan teşkilatlarla bir taraftan halkımızın gönlüne girme için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Biz biliyoruz bizim bir borcumuz var. Bizim, reise bir borcumuz var. Onun da ötesinde bu millete bir borcumuz var. Rabbim bu gönül borcunu bu manevi sorumluluk borcunu ödemeyi bizlere nasip etsin.” diye konuştu.

“Kardeşlik hukuku içinde bir aradayız”

Toplantının devamında bir konuşma da AK parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü yaptı. Küpçü, “Bu yol hikayemizde kurucu başkanımız Alaaddin Başkan. Arkasında 2004 yerel seçimlerde, milletin emanetini alıp şehir eminliği yapan 3 dönem 15 yıl Bolu insanına, milletine hizmet eden emek veren katkı veren, alana çıktığımızda, en az 30 kalem, kimlikli karakterli, şehir noktasında değişen dönüşen Bolu’nun şehir kimliğine imza atan bir belediye başkanı. Bunu yaparken de yine bu teşkilatta 2007 seçimleri öncesinde değerli belediye başkan adayımız Fatih Abimiz, il başkanımız ve milletvekili olma aşamasında açılan kapatma davasında adam gibi duruş sergileyen Alaaddin Abi, kapatma davasında, 70 civarında adı geçen isimlerden biriydi. Alaaddin Abiye o zaman gittim dedim ki, bu davanın içinde senle gurur duyuyoruz. Çünkü, AK Parti millete rağmen değil, statükoya rağmen milletle yol yürüyen, akabinde de dik duran bir hareketti. Bugün hamdolsun kardeşlik hukuku içinde bugün buradayız. Ben Alaaddin Başkan’a şehrin emini olarak ve bu davanın neferi olarak mihmandarlık edeceğini, yolda beraber yürüyeceğimizi, başka bir görev alacağına yürekten inanıyorum.” dedi. 

“Şu an yeni bir dönem başlıyor”

Toplantının devamında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz konuşmasını yaptı. Yeni bir dönemin başladığını ifade eden Başkan Yılmaz şöyle konuştu; “Çok özel bir günde beraberiz. Yeni bir sürece giriyoruz seçim süreci. Seçimler bütün siyasi partiler için önemlidir. AK Parti çok daha önemli olduğunu hep yaşadık şu an da yaşamak durumundayız. AK Parti Türkiye ile kaderini bütünleştiren bir parti. AK Parti’nin hata yapma şansı yok. AK Parti hata yaparsa Türkiye hata yapar, o duyarlılıkla buraya geldiğiniz için Allah razı olsun. AK Parti belediyecilikten doğmuştur. Eğer kurucu başkanımız, genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız İstanbul’da belediye başkanlığı yapıp o dönemin şartları içinde İstanbul’un gönlüne, hatta Türkiye’nin gönlüne girmemiş olsaydı, ne AK Parti olurdu, ne ben, ne siz hiçbirimiz olmayabilirdik. Allah’a binlerce şükür ki, genel başkanımızı Allah böyle bir takdirle belediye başkanı yaptı ve Türkiye’nin gönlüne yer ettirdi ve onun sayesinde bir parti oluşturdu ve o parti sayesinde Türkiye’ye hizmet başladı ve Türkiye ile bütünleştirdi. O günün şartlarında bana da kurucu il başkanı görevi verildi. Allah’a binlerce şükür. Kurucu il başkanı olarak da ilk belediye başkan adaylığı partim tarafından tevdi edildi ve Bolu halkı da bizi destekledi. 1 dönem geçti, 2’nci dönemde şartlar benim lehimde değildi ama buna rağmen kurucu genel başkanımız, Alaaddin Bey’le devam edeceğim dedi. Tekrar aday gösterdi, teşkilatlar, milletvekilleri ve birçok insan aleyhimizde olmasına rağmen. Allah’a binlerce şükür ki, yine genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayesinde ben ikinci sefer aday olarak seçimlere katıldım. Bu seçimde de Bolu halkının teveccühüne nail oldum. Geçen dönemde dosyalarla genel merkez dövüldü. Televizyonlarda bizim aleyhimizde müthiş kampanyalar yapıldı. Bütün bunlara rağmen Cumhurbaşkanımız tekrar beni aday yaptı. Çok ciddi bir farkla biz tekrar belediye başkanı olduk, buna ne kadar şükretsek azdır. İki dönem belediye meclis üyeliğimiz zamanında Bolu’nun eksiklikleri ve çözümleri neler diye kendimizi müthiş bir derse tabi tutmuştuk. Bunlarla bismillah dedik ve 15 sene önce Bolu’yu arzu ettiğimiz bir şehri inşaya başladık. Kenetlendik ve kafamızda canlandırdığımız şehir hayata geçirmek için 15 yılımızı verdik.

Son dönem geldi genel başkanımız 3 dönem benim için yeterlidir dedi. Şu anda da 3 dönem konusunda iki belediye başkanı kalmıştık biz. Bir tanesi Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Abi, il belediye başkanı olarak da ben. Benim dışımda kalan olmadı. Bu çok özel bir duygu. Çünkü siz, 15 yıldır şehrin geleceğine yönelik çalışan insansınız. Bolu için şunu söyleyebilirim, insanlar görevi bıraktıktan sonra Allah razı olsun şu işi yaptık der, semada bir hoş seda bırakabilmek önemli olan. Bana 15 yıldır dayanıp tekrar aday yaparak sevdiğimiz aşık olduğumuz şehre hizmet etme imkanı veren başta Cumhurbaşkanımız, kurucu genel başkanımız olmak şartıyla, üzerime emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Sizlerin sayesinde çıktığımız seçim sathı mahallinde Bolu halkı ile bütünleşmemizi sağladınız ve bizi 15 sene Bolu’ya hizmetkar ettiniz. En fazla şikayet edilen, en fazla soruşturma geçiren Türkiye’deki belki de tek belediye başkanı benim. Allah’a binlerce şükür, demek ki bir şeyler yaptık ve bunları yaşadık. Bütün bunlara rağmen, dimdik ayaktayız. Genel başkanımız, milletvekillerimiz ve saygıdeğer teşkilat mensuplarımız ve Bolu halkı sayesinde. Şu an yeni bir dönem başlıyor biz de artık belli bir yaşa geldik. Bu haber duyulunca biraz rahatsız olduk ama baktık ki bir hayat varmış.  Çoluk, çocuk, torun varmış biz bunları unutmuşuz. Onun için gönül rızasıyla, bu görevi devredecek, üstelik daha genç ve dinamik birine devredecek pozisyonda olmanın gururunu yaşıyorum. Her seçim zordu, bu seçim daha da zor. Türkiye’nin şartları belli. Ekonomik sıkıntılar belli, sınırlarda cereyan eden olaylar belli, FETÖ terör örgütü ile yaptığımız mücadele belli. Böyle sıkıntılı bir dönemde çok daha büyük kararlılıkla vatandaşla kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Bu seçim sıradan bir seçim olmayacak, çok daha inançlı ve kararlı durmak durumundayız. İnşallah bunu başaracağız. Hayal ettiğimiz şehri kurma noktasında ışık göründü ama neticelendiremedik. Bunu neticelendirmek için yine AK Parti iktidarının belediyede devam etmesi lazım.”

“Bolu’daki her gönüle talibiz”

Toplantıda son konuşmayı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin yaptı. Metin, “Doğup, büyüdüğüm ve hayatımı kurduğum siyasete başladığım beni alıp götüren makam sahibi yapan memleketime, Türkiye’nin kaderiyle kaderi kesişmiş olan Ak Partimizden aday olmanın gurur ve şerefini yaşıyorum. Rabbime binlerce şükür hamd ediyorum. Özellikle beni siyasete girmeme vesile olan, 27 yaşın il başkan yardımcısı yapan bana siyaseti öğreten yine elimden tutup il başkanı yapan kıymetli belediye başkanımızın halefi olmaktan da büyük şeref ve onur duyuyorum. İl başkanlığı, milletvekilliği, bakan yardımcılığı bugünde belediye başkan adaylığında takdir eden saygıdeğer Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da şahsım ve Bolulular adına da şükranlarımı sunuyorum. Bu adaylık sürecinde desteklerini esirgemeyen kıymetli il başkanımıza, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Biz yola çıktığımızda 202 yılında iktidara geldikten sonra Türkiye’nin her tarafı şantiyeye döndü. Yollar, barajlar, köprüler, tüneller Türkiye tam bir şantiyeye döndü. Gelişen, değişen, büyüyen Türkiye’de de 2004 yılından sonra kıymetli belediye başkanımızın göreve gelmesiyle de birlikte Bolu bu değişimden daha hızlı bir şekilde değişti, gelişti, büyüdü. Bu büyümenin temelinde bir şey yatıyor. Tek kelime Aşk. İnşallah kendisinden alacağımız bu emaneti de öyle heyecanla, öyle aşkla devam ettireceğiz inşallah. Belli makamlara geldik hizmet ettik. Biz hiçbir zaman koltukları hedef tutmadık. Koltukları bir araç olarak görmedik. Hizmetin arazcı olarak gördük. Hamdolsun geldiğim hiçbir görevde bir sonraki adımı düşünmeden, o görevin hakkını sonuna kadar vermek için büyük çaba sarf ettim. Bundan sonrada bu böyle olacak. Eğer dert sahibi iseniz, işi çözüyorsunuz. İşte aşk dediğim bu. Biz öyle bir noktaya geldik ki, Ak Parti olarak geldiğimiz nokta Ak Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderiyle eşleşmiştir. Beraber yürümektedir. Dolayısıyla bu kadar anlayışı içerisinde biz bütün Bolu’yu kucaklıyoruz. Bolu’daki her seçmenin oyuna talibiz. 15 yılda ilmek ilmek dokunan Bolu’nun çehresi değişen Bolu’nun o güzel resmin geri kalan kısmını da başkanımla beraber sıyıracağız. Onun ağabeyliğinde onun danışmanlığında onun rehberliğinde hep beraber bu resmi tamamlayacağız. Allah’ın izniyle önümüzdeki dönemde kapı kapı dolaşacağız, herkesin elini sıkacağız. Gönül belediyeciliği döneminde bire slogan ilan ediyorum. Gönülden gönüle gider, yol gizli gizli. Bolu’daki her gönüle talibiz. Gireceğiz. Allah’ın izniyle de 31 Mart’a emaneti başkanımdan alıp, bayrağı bir üste taşıyacağız.” dedi.