Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BİLGİEVİ’NDEN FARKINDALIK TİYATROSU

BİLGİEVİ’NDEN FARKINDALIK TİYATROSU
Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi tarafından Ağız ve Diş Sağlığı Haftasında çocuklara ağız sağlığı ve diş bakımı konusunda farkındalık kazandırmak için tiyatro gösterisi düzenlendi.

Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi’nin Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında çocuklara farkındalık eğitimi verebilmek için düzenlediği “Temiz Dişler Ülkesi” adlı tiyatro gösterisi Melih Gökçek Kültür Merkezinde sahnelendi. Diş Hekimininde rol aldığı oyunda ilçedeki ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerine gelişme çağında olan çocukların ağız ve diş sağlığına dikkatin çekilmesi, diş temizliği ve fırçalamanın önemi anlatıldı. Oyunun sonunda Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar çocuklara dişlerin fırçalanmasına teşvik amacıyla diş fırçası ve diş macunu hediye etti.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar oyun sonunda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Belediye olarak sanatsal, kültürel ve sosyal gelişimi konusunda sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde hareket etmekteyiz. Bu bağlamda çocuklarımız için tiyatro etkinliği düşündük. Ankara Orta Oyunu Tiyatro Grubu’nun hazırlamış olduğu ‘Temiz Dişler Ülkesi’ adlı çocuk tiyatro oyununu Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde sahnelenmesine vesile olduk. Ramazan Dede Bilgievimiz Personeline teşekkür ederim. “

Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi tarafından planlanan bu farkındalık eğitiminin bir yaşam tarzı olarak kabul görmesi, düzenli diş hekimi kontrollerinin yaygınlaştırılması, bu sayede diş çürüğü ve diş eti hastalıkları ile bunlardan kaynaklanan sistemik hastalıkların görülme sıklığının en aza indirilmesi amacıyla planlandı. Etkinlikten 950 çocuk 2 seansta yararlandı. Oyun sonunda çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

 

Etiketler: