Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

AHMET AMCA’DAN VALİ ÜMİT’E ZİYARET

AHMET AMCA’DAN VALİ ÜMİT’E ZİYARET
Bolu Valisi Ahmet Ümit, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ı makamında ağırladı.

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman, Mütevelli Heyet Üyeleri Necdet Gören ve Fatih Yamaner ile birlikte Vali Ahmet Ümit’i makamında ziyaret ettiler.

Mütevelli Heyet Üyelerini Vali Ümit ile tanıştıran İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Vakıf çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

Ziyarette Vali Ümit, ecdadımızdan kalan vakıf geleneğinin Bolu’da en güzel örneklerinden birinin merhum hayırsever işadamı İzzet Baysal’ın kurduğu İzzet Baysal Vakfı olduğuna değindi.

Bolu’da göreve başladığı ilk günlerde ülkemizin medar-ı iftiharı, Bolumuzun gururu, üniversitemizin bânisi merhum İzzet Baysal’ı ebedî istirahatgahında ziyaret ederek şükranla yâd ettiğini belirten Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Devlet Övünç Madalyası sahibi İzzet Baysal’ın kurduğu Vakfın eserlerini Bolu'nun hemen hemen her yerinde görmek bize mutluluk veriyor. Ne mutlu ki sizin gibi hayırseverlerimiz var. Sizin gibi hayırseverlerimizin diğer zenginlerimize de örnek olmasını diliyorum” dedi.

Bolu'ya eğitim ve sağlık alanında çok sayıda tesis kazandıran, Devlet Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilen hayırsever iş adamı İzzet Baysal’ın kurduğu ve “Bolulular, bu vakıf sizindir ona sahip çıkınız” dediği İzzet Baysal Vakfı’nın Bolu’nun gelişmesi için yaptığı bütün çalışmalardan dolayı Ahmet Baysal’a teşekkür eden Vali Ümit, Bolulular olarak Vakfa ve Vakfın eserlerine sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek Vakfın yapacağı her türlü çalışmaya Valilik ve diğer kurumlar ile destek olunacağını belirtti.