Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİNİ UYUŞTURUCUYA KARŞI UYARDILAR

ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİNİ UYUŞTURUCUYA KARŞI UYARDILAR
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğünce dizayn edilen ve uyuşturucu kullanımının engellenmesi için hazırlanan "Narkotik Tırı" Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde öğrencilerin ziyaretine açıldı.


İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ve gençlere yönelik eğitim veren “Narkotik Tırı” Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsünde üniversiteli öğrencileri bilgilendirdi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından madde kullanımı ve bağımlılıklarla ilgili doğru zannedilen yanlışlara dikkat çekmek; gençleri, ebeveynleri, eğitimcileri ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla hayata geçirdiği “Hedef Olma Hedefsiz Kalma” projesi Narkotik Eğitim Tırı içerisinde sigara ve uyuşturucu madde bilgi ekranları simülasyon olarak gösterildi ve öğrencilere bilgiler aktarıldı. Daha önce de madde bağımlılığının zararlarının farkında olduklarını belirten öğrenciler, bilgi ekranlarında gördükleriyle beraber madde bağımlığının insan sağlığına ve aile yaşantısına verdiği zararı daha iyi bir şekilde öğrendiklerini ve bilgilendirici çalışmaların daha da arttırılması gerektiğini vurguladılar.