Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BÜTÇE NETLEŞİYOR

BÜTÇE NETLEŞİYOR
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları devam ederken, mecliste ihtisas komisyonları kurumların bütçe talepleri üzerinde çalışıyor. Kurumlara ayrılan net bütçe miktarları Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporla önümüzdeki hafta belirlenmiş olacak.

Yaşar Yüceer Başkanlığında Kasım ayı başından beri kurumların 2019 yılı bütçesini görüşen mecliste artık sona geliniyor. Kurumların taleplerini meclise sunmasının ardından komisyonlar gerekli incelemelerini yaparak bütçe miktarlarını belirlemeye çalışıyor. Son kararı Plan ve Bütçe komisyonu verecek.

Perşembe günü gerçekleşen oturumda İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bütçe talebi ile ilgili Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan, İl Emniyet Müdürlüğünün bütçe talebi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporlar da görüşüldü. Milli Eğitim Müdürlüğüne 10.710.000 TL., İl Emniyet Müdürlüğüne 150.000 TL.’si İl Jandarma Komutanlığına olmak üzere toplam 300.000 TL. ödenek ayrılmasının uygun olduğu belirtilirken her iki konu da nihai kararın verilmesi için Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.