Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YENİ BOLU VALİSİ AHMET ÜMİT KİMDİR?

YENİ BOLU VALİSİ AHMET ÜMİT KİMDİR?
Valiler kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı kararlarıyla Bolu dahil 39 ilin valisi değişti. Bolu Valiliği'ne Yıldırım Kaymakamı Ahmet Ümit atandı. Aydın Baruş ise Malatya Valisi oldu.

Valiler kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni kararnamede; 39 ile yeni vali atanırken, 21 ilin valisi görevden alındı. Bolu Valisi Aydın Baruş, Malatya Valisi olarak atandı. Baruş'dan boşalan Bolu Valiliğine Yıldırım Kaymakamı Ahmet ümit getirildi.

AHMET ÜMİT’İN ÖZGEÇMİŞİ ŞÖYLE:

Vali Ahmet Ümit, 1963 yılında Mersin’de doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. İstanbul Barosunda Avukatlık Stajını tamamladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan kaymakamlık sınavlarını kazanarak 1990 yılında Mülki İdare Amirliği Mesleğine girdi. Aksaray-Sarıyahşi, Isparta-Yalvaç ve Adana-Aladağ ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak çalıştı.

Mesleki konularda incelemelerde bulunmak ve yabancı dil bilgi düzeyini geliştirmek amacıyla yine İçişleri Bakanlığı tarafından sekiz ay süreyle İngiltere’ye gönderildi. Üç yıllık staj dönemini ve bu süre sonunda Bakanlık tarafından açılan Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayarak asil kaymakam olarak atandı.

Sırasıyla Ordu-Ulubey Kaymakamı, Tunceli-Pertek Kaymakamı, Artvin Vali Yardımcısı, Şanlıurfa-Ceylanpınar Kaymakamı ve Denizli-Tavas Kaymakamı olarak çalışan Vali Ahmet Ümit, evli ve dört çocuk babasıdır.