Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAŞKAN YILMAZ’DAN TEŞEKKÜR VE SİTEM!

BAŞKAN YILMAZ’DAN TEŞEKKÜR VE SİTEM!
“Bolu, Köroğlu ile ilgili yaptığı çalışmalar nedeniyle Türk dünyasının simge şehirlerinden biri oldu” diyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu halkına, sporculara, sanatçılara festivale katılımları ve gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür etti. Başkan Yılmaz, şehirde yayın yapan bazı yayın kuruluşlarını ise bu önemli organizasyonla ilgili hiç haber yapmamaları nedeniyle eleştirdi.

Geçtiğimiz hafta sonu 3 gün boyunca Türk dünyasından gelen temsilciler ile Köroğlu’nu andıklarını ifade eden Yılmaz, “Köroğlu tüm Türk dünyasının ortak değeri. Her yıl büyük bir coşku ile düzenlediğimiz festival ve çeşitli etkinliklerle Bolumuz, Balkanlardan Orta Asya’ya kadar Türk Dünyasını birleştiren bir kültür merkezi olma yolunda ilerliyor. Büyük bir hızla yapımı devam eden Uluslararası Köroğlu Parkı bittiğinde de çok geniş bir coğrafyada Köroğlu ile Bolu’yu bütünleştireceğiz. Vatandaşlarımız da bu hedefe her platformda tam destek veriyor. Geniş katılımlı bir festival yaşadık. Vatandaşlarımızın ilgisi büyüktü. Soğuk havaya, zaman zaman yağan yağmura rağmen gece geç saatlere kadar süren festival etkinliklerine katılımlarından, verdikleri önemli destekten dolayı tüm hemşerilerime gönülden şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“TÜRK DÜNYASI İLE BİRİZ, BERABERİZ”

Festival kapsamında çok sayıda yerli ve yabancı konuğu da misafir ettiklerini kaydeden Başkan Yılmaz, “Festivalde dolu dolu, tempolu bir program vardı. Çok sayıda önemli bilim insanı, sporcu, sanatçı ve diplomatı ağırladık. Türksoy’a üye 16 ülkeyi temsil eden konuklarımız vardı. Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İsankuli Amanlıyev,  Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Profesör İbrahim Cunusov, Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Ramazan Serpetova, Özbekistan Kültür Ataşesi Babür Tagaev olmak üzere önemli Türk dünyasının önemli diplomatlarını misafir etmekten ve onlarla görüş alışverişinde bulunmaktan mutluluk duyduk. Biz bu festival ile tüm Türk dünyasının bir olduğunu, beraber olduğunu, aynı heyecanları yaşadığını, birlikte daha güçlü olduğunu hatırlıyoruz. Kültürel zenginliğimizin, bizi bir arada tutan değerlerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlıyoruz. Köroğlu bizim kültür köprümüz. Bu sağlam köprü ile büyüyerek, çoğalarak ilerleyeceğiz” şeklinde konuştu.

“ACABA BAZILARI NİYE HABER YAPMADI?”

Şehirde yayın yapan bazı basın kuruluşlarının festival ile ilgili hiç haber yapmamalarını anlayamadığına dikkat çeken Yılmaz, şunları söyledi: “Acaba bazıları niye hiç haber yapmadı? En temel görevi kentinin gündemini yansıtmak olan yerel basından bazı kuruluşların şehrin en önemli gündemini oluşturan festivale kayıtsız kalmasını ve bu konuda haber vermekten kaçınmasını anlamakta güçlük çekiyorum. Köroğlu ve Köroğlu ile ilgili şehrimize değer katan her çalışma hepimizin değil mi? Bu kadar mı körleştiniz? Bu şehre, bu şehrin geleceğine değer katan tüm projelere bu kadar mı sağırlaştınız? Görmez misiniz, duymaz mısınız? Bu şehre bu kadar mı yabancısınız? Bolu halkının gündeminde olan, şehre ait olan bir etkinliği taraflı bakış açılarınızdan dolayı mı görmemeyi tercih ediyorsunuz?  Unutmayın ki Köroğlu hepimizin ortak değeri. Uluslararası Köroğlu Festivali de yöneticilere, kurumlara, kuruluşlara ya da siyasilere ait değil, bu şehre ait. Kalbi Bolu için atmayanları, Bolu’ya yabancı olanları, Bolu’yu kullananları ve Bolu’dan geçinenleri esefle karşılıyorum. Ve onlarla ilgili takdiri Bolu halkına bırakıyorum.”