Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YABANCI ÖĞRENCİLERE BAYRAM YEMEĞİ

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’da öğrenim gören yabancı öğrenciler ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek bayramlaştı.
Haber: Aslı Akış
 Kurban Bayramı dolayısıyla, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından Bolu Belediyesi Aş evinde verilen yemeğe Afrika Ülkelerinden Bolu’ya okumak için gelen yaklaşık 20 civarında öğrenci ve basın mensupları katıldı.
Aş evindeki yemek organizasyonunda yabancı uyruklu öğrenciler ile bir araya gelen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, öğrencilerin dertlerini dinledi ve onları Yedigöller’e gönderme sözü verdi.
 “BOLU HALKI SAYESİNDE YAPIYORUZ”
Kurban Bayramının İslam dünyasının çok önemli bir bayramı olduğunu belirten Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Fakir fukaranın düşünüldüğü bir bayram. Şu an zenginler kurban kesiyor ve bunun bir kısmını yakınları ile bir kısmında fakirlere dağıtmak zorunda. Fakirlerin de yeri aşevi. Burası imarethane. İmaret camisi imarethane, medrese ve hamam bir külliye idi. Sonradan kalktı. Biz yine aş evi olarak burayı çalıştırıyoruz. İmarethane fakirlerin karınlarını doyurdukları bir yer. Bolu halkının büyük katkısı ile uzun zamandan beri oturmuş bir sistem. Günde 1500 kişinin altında olmamak üzere yemek veren ramazanlarda da daha çok yoğunlaşan bir yapı. Bolu’da aç, giysi açısından da açıkta kalan kimse varsa onun sorumlusu biziz diyoruz. Bunu da Bolu halkı sayesinde yapıyoruz” dedi.