Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Otoyolda bayram tedbirleri alındı

Otoyolda bayram tedbirleri alındı


Anadolu Otoyolu'nun Bolu kesiminde, Kurban Bayramı trafiği için önlem alındı.

Kurban Bayramı tatilinde sürücülerin Anadolu Otoyolu'nda zor anlar yaşamaması için karayolları, emniyet ve jandarma ekipleri, tedbirlerini arttırdı.

Karayoları ekipleri tarafından Bolu Dağı Tüneli ve viyadüklerin bakım ve onarımı gerçekleştirildi. Otoyolun Abant ile Kaynaşlı kavşağı arasında bulunan kesim 87 kamera ile tünel kontrol merkezinden sürekli kontrol ediliyor.

Öte yandan otoyolda aşırı hız nedeniyle meydana gelebilecek kazaların önlenmesi için seyyar ve sabit radar uygulaması yapılıyor.

Dinlenme tesislerinin girişlerinde kazanın meydana gelmemesi için resmi ekipler görev başında bulunuyor.

Otoyolun batı gişelerinde uygulama yapan trafik polisleri, sürücüleri emniyet kemeri takmak başta olmak trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

"EK TEDBİRLERİ PLANLAYARAK UYGULAYACAĞIZ"

Bolu Emniyet Müdür Yardımcısı Aydın Aksoy, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, trafik kazalarının önemli bir kısmının hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süresi ihlali gibi sürücü kusurlarından kaynaklandığını söyledi.

Emniyet kemeri takmanın önemine işaret eden Aksoy, "Trafik kazalarının önlenmesi amacıyla Kurban Bayramı tatili öncesini ve sonrasını kapsayacak şekilde ek tedbirleri planlayarak uygulayacağız. Büro hizmetlerinde çalışan tüm personelimiz denetim ekiplerimize fiilen takviye olmuş durumda. Tamamı denetim hizmetlerinde çalışacaklardır." diye konuştu.

Aksoy, ekiplerin kazaların yoğun olduğu güzergahlarda görünür olacağını dile getirerek, ekiplerin sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyaracağını sözlerine ekledi.