Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“KURULTAY TOPLANMALI”

“KURULTAY TOPLANMALI”

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, “Değişim ve Umut Kurultay” ı için Kurultay Delegelerinin oy birliği ile almış olduğu kararla ilgili açıklamada bulundu. Özcan, “630 imza sahibi olarak imzamızın arkasındayız. Sayın genel başkan olağanüstü kurultayı göreve çağırmalı ve Türkiye’ye de partiye de bir bayram yaşatmalı” dedi.

Ankara’da “Değişim ve Umut Kurultayı” için toplanan kurultayın aldığı kararı sosyal medya hesabından paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, imza verenlerin değişim konusunda aynı kararlılıkla yoluna devam ettiğini söyledi.

Tanju Özcan, yaşanan süreçle ilgili ortak akıl bulunulmaya çalışıldığını belirterek; “12 Ağustos Pazar günü 300’e yakın delegemiz Ankara’da bir araya geldi. Çok sayıda konuşma yapıldı. Önümüzdeki süreçle ilgili ne yapılmalı? Bunlar tartışıldı ve ‘ortak akıl’ bulunmaya çalışıldı. Nihayetinde karar verildi. Bu deklarasyona da yansıdı.  Delegelerimiz “ Biz 630 imza sahibi olarak imzamızın arkasındayız. Bu konuda kararlılığımız devam ediyor. Sayın genel başkan bayrama kadar bu talebimizi tekrar değerlendirip olağanüstü kurultayı göreve çağırmalı. Şayet bunu genel başkan yapmaz ise bayramdan sonra ilk mesai günü tüzük kurultayı dahil ne yapmamız gerekiyorsa bu yaftaya kararlı olduğumuzu kamuoyu ile paylaştık” dedi. Sayın genel başkan Türkiye’ye de partiye de bir bayram yaşatmalı vereceği bu çağrıyla. Ben şunu gördüm Ankara’da imza veren delegelerin tamamı değişim konusunda aynı kararlılıkla yoluna devam ediyor” şeklinde konuştu.

Ankara'da bir araya gelen CHP'li muhaliflerin, almış oldukları kararda şu ifadelere yer verildi:

“Bugün yaşadığımız büyük rejim krizi hızla ekonomik krize dönmüştür. Türk Lirası yabancı para birimleri karşısında değer kaybetmekte halkımız fakirleşmekte, ülkemiz felakete sürüklenmektedir. Ortaya çıkan ağır kriz koşulları, siyasi partilerde değişimi zorunlu kılmaktadır. Sorumluluk yeniden Türkiye’nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisindedir. CHP Türkiye de yeniden iktidar alternatifi olmak zorundadır. CHP değişmeli, yeniden halkımıza umut olmalı ve iktidar yürüyüşüne başlamalıdır.

24 Haziran 2018 seçimleri sonrasında ortaya çıkan ekonomik ve siyasal tablo karşısında yurttaşlarımızın, seçmenlerimizin ve üyelerimizin talebi “değişim ve umut” olmuş ve bu beklenti partimizin Olağanüstü Kurultayını toplanmasını gündeme getirmiştir. Olağanüstü Kurultayın yapılması için sayısal yeterlilik sağlanmış, siyasal irade ortaya konulmuştur. Bununla birlikte asıl tartışmanın sayısal yeterlilik olmadığı, siyasal ve politik olarak alınan tutumun ve iradenin asıl tartışma konusu olarak ele alınması gerektiği vurgulanmıştır.

“OLAĞANÜSTÜ KURULTAY BİR AN EVVEL TOPLANMALIDIR”

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik, siyasal koşullar ve yakın zamanda gerçekleşecek yerel seçimler nedeniyle ve partimizde tartışılan yapısal sorunlar karşısında yükselen Değişim ve Umut talebiyle Olağanüstü Kurultayın toplanması zorunlu ve ertelenemez hale gelmiştir" denilen açıklamada, "Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Olağanüstü Kurultay çağrısıyla açığa çıkan bu sayısal ve siyasal iradenin demokratik ve meşru talebini çok geç olmadan yerine getirmelidir. Olağanüstü Kurultay bir an evvel toplanmalıdır. Partiyi yargıda tartıştırmayacağız dedik ve sözümüzün sonuna kadar arkasında duracağız. Olağanüstü Kurultay çağrısının yapılmaması halinde tüzüğümüzün verdiği tüm demokratik hakları, Tüzük Kurultayı da dahil olmak üzere kullanacağız. Ertelenemez ihtiyacımız olan yapısal sorunlarımızın tartışılacağı yer kurultaydır. Kurultayı yapmayarak partimizi kamuoyunda tartıştırmaya devam etmek doğru değildir. Partimizi kamuoyunda tartıştırmanın sorumluluğu meşru ve haklı kurultay talebini yerine getirmeyenlere ait olacaktır”

Etiketler: