Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Kazım Karsu hain saldırıyı kınadı

Kazım Karsu hain saldırıyı kınadı

Hakkâri/Yüksekova’da terör örgütü PKK’nın hain tuzağı sonucu asker eşi ve 11 aylık bebeğinin şehit düşmesine bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu’dan geldi.

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde, PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu sivil araçta bulunan asker eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeğinin şehit düşmesine tepkiler dinmiyor. İlimizden de birçok siyasi ve STK temsilcisinin sert tepki gösterdiği hain tuzak sonrası Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu İl Başkanı Kazım Karsu da yazılı bir basın açıklaması yaparak terör örgütünü kınadı ve şehit düşenlere rahmet diledi.

CHP İl Başkanı Kazım Karsu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Ülkemizin uzun yıllardır başına bela olan terör örgütü PKK, ne yazık ki acı bir olayla hain yüzünü bir kez daha hatırlattı. Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde asker olan eşini ziyaretinin ardından sivil araçla dönüş yoluna çıkan Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği terör örgütünün hain tuzağı sonucunda şehit edildi. Yaşanan bu elim olay nedeniyle şehit olan Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeğine Allah’tan rahmet dilerken, başta Astsubay Serkan Karakaya olmak üzere tüm milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.

Ülkemizi yasa boğan hain saldırıyı organize eden terör örgütü PKK ve tüm uzantılarını şiddetle kınıyor, güvenlik güçlerimizin olayın faillerini bir an önce yakalayarak adalete teslim etmelerini temenni ediyorum.”

Etiketler: