Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“31 TEMMUZ SON GÜN”

“31 TEMMUZ SON GÜN”

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, 18 Mayıs 2018 tarihide Resmi Gazetede yayınlan vergi ve diğer alacakların yapılandırılmasına müracaatın 31 Temmuz 2018 günü sona ereceğini bildirdi. Doğanay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayı hatırlatarak; “Başvuru süresi uzamayacak ve başka yapılandırma da olmayacak” dedi.

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı kanun kapsamındaki yapılandırmanın 31 Temmuz'da sona ereceğini bildirdi.

Büyük avantajlar sağlayan kanundan vatandaşların azami ölçüde yararlanması gerektiğini belirten Doğanay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayı hatırlatarak başvuru süresinin uzatılamayacağına dikkat çekerek, Bolulu vatandaşlara sağlanan bu imkandan yararlanmaları çağrısında bulundu.

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada öncelikle yeni Kabinede görev Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ekibine başarılar dileyen Doğanay, yeni dönemde ekonomi alanında daha da olumlu gelişmeler yaşanacağına dair umutlu olduğunu söyledi.

Bunun en önemli ipuçlarının ise Bakan Albayrak’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada verildiğine dikkat çeken Doğanay, yeni dönem ekonomi politikaları kapsamında, maliye politikalarının, enflasyonla mücadeleye katkı vererek dengeli büyümeyi destekleyecek şekilde tasarlanacağının açıklanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yeni dönemde bir daha devlet alacaklarının yapılandırma yapılmayacağını hatırlatan Doğanay, hali hazırda 7143 sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırma başvurularının devam ettiğini vurguladı.

31 Temmuz tarihinde müracaatı bitecek yapılandırma ile Vergi Dairesi, SGK, Belediyeler başta olmak üzere vatandaşların borcu olduğu kurumlarla yeni baştan başlama şansı olduğunu belirten AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; “Bu kanun ile kesinleşmiş vergi ve diğer borçlara ödeme kolaylıkları, geçmiş dönemlere ilişkin matrah ve vergi artırımında bulunan mükelleflere ayrıcalıklar, beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş gelir ve kazançların zam ve faizsiz pişmanlıkla beyan edilmesi gibi imkanlar getirilmiştir. Yapılandırılan alacakların ilk taksit ödeme süresi içinde peşin ödenmesi halinde hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90 indirim yapılmaktadır. Bakanımız Sayın Berat Albayrak da ifade etti; Hazine ve Maliye Bakanlığının, yeni bir yapılandırma ya da bu kapsamda borç ötelemesi gibi bir değerlendirme orta vadeli projeksiyonlarımızda yer almamaktadır. 7143 sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırma başvurularının 31 Temmuz 2018'de sona erecek olduğunu bir kez daha hatırlatmak ve mükelleflerin bu yapılandırmadan yararlanmaları için son fırsat olduğunu belirtmek isterim" dedi.

Etiketler: