Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLULULAR MEYDANLARI DOLDURDU

BOLULULAR MEYDANLARI DOLDURDU
Bolu’da binlerce vatandaş “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” sebebiyle düzenlenen etkinliklerde bir araya geldi.


Bolu’da binlerce vatandaş “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” sebebiyle düzenlenen etkinliklerde bir araya geldi. Sabah şehitlik ziyareti ile başlayan etkinlikler saatlerin akşam 21.00’ı göstermesi ile şehir meydanındaki yürüyüş ile devam etti.

Düzenlenen programa, Bolu Valisi Aydın Baruş, AK Parti Bolu milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay,  İstanbul'da çıkan olaylarda şehit olan polis memuru 22 yaşındaki Ozan Özen'in ailesi, daire müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı.

Etkinlikler kapsamında binlerce vatandaş Bolu Kent Meydanı’ndan, Demokrasi Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirdi. Demokrasi Meydanı’nda yürüyüşün son bulması ile anma törenine geçildi. İstiklal Marşı, saygı duruşu ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak verildi. Erdoğan’ın konuşmasının sonlanmasının ardından il protokolü tarafından konuşmalar gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş, şunları söyledi:

"Milletimiz, tarihi boyunca kendisini bu topraklardan atmak isteyen, birlik ve beraberliğini parçalamak isteyen, özgürlük ve bağımsızlığını yok etmek isteyen sayısızca düşman saldırısı ile karşı karşıya kalmıştır. Bize karşı savaş açan düşmanlar, harp meydanlarında mağlup edemedikleri bu kahraman milleti, içerisine nifak tohumları ekmek suretiyle bölmeyi ve ona boyun eğdirmeyi denemişlerdir. Yaklaşık 35 yıldan beri bölücü terör örgütünü kullanarak ülkemizin bir bölgesini Türkiye’den koparmak, insanlarımız arasına nifak düşünceleri sokarak birbirine düşman etmek, ülkemizi ekonomik bakımdan zafiyete uğratarak kendilerine baş eğmeye mecbur bırakmak isteyen uluslararası güçlere ve onun piyonlarına karşı, polisimizin, jandarmamızın, askerimizin ve milletimizin verdiği kahramanca mücadele, bu şer amaçlara ulaşılmasına mani olmuştur."

FETÖ'nün işbirlikçilerini kullanarak, seçimle gelmiş iktidarı ve devletin temel kurumlarını halkın gözünde örseleyerek, devletin kurumlarına olan güveni yok ederek amacına ulaşmak istediğini belirten Baruş, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakan iken telefonlarını dinleyen, MİT'e baskın yapan, Gezi olaylarını organize eden, 17-25 Aralık sürecini organize eden, MİT tırlarını Adana’da durdurarak ve devletin en gizli toplantılarındaki sırları ifşa eden, böylece Türkiye’yi dünya kamuoyu gözünde itibarsız hale getirmeye çalışanlar işte bu şer odakları ve bu odakların işbirlikçisi olan FETÖ terör örgütüydü. Bundan tam iki yıl önce, 15 Temmuz 2016’da, Camilerde omuz omuza kıldığımız cuma namazının ruhumuza verdiği huzuru yaşarken, bu beraberlik ruhuna kurşun sıkan bir suikastla karşılaştık. Bu suikastın hedefi Türkiye idi. Ülkemizin güçlenmesini, dünya arenasında hakikati savunmasını, mazlumlara kol kanat germesini hazmedemeyenler Türkiye’ye diz çöktürmek istediler. Halkın teveccühüyle seçimiyle işbaşına gelmiş Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alarak milli iradeyi, Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalayarak demokrasimizi lağvetmek istediler. Devletin stratejik kurumlarını, MİT’i, polisimizi, TRT’yi, TÜRKSAT’ı hedef alarak güvenliğimizi yok etmek istediler. Meydanlara akan insanlarımızı kurşun yağmuruna tutarak, tanklarla ezerek inancımızı, direncimizi ortadan kaldırmak istediler. Ülkemize, demokrasimize, şerefimize kast eden darbeci hainlere karşı milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak ölüme meydan okuyarak tarihin altın sayfalarında yer alacak destansı bir mücadele verdi. Bu millet ölümü, izzetinin ayaklar altına alınmasına tercih eden bir millet olduğunu unutmadı."

Konuşmaların tamamlanması ile vatandaşlar tarafından “Demokrasi Nöbeti” tutuldu. Kent merkezindeki bütün camilerde sela okundu.

 

Etiketler: