Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“TÜRK ORDUSUNUN GÖVDESİ ATATÜRKÇÜ VE LAİKTİR”

“TÜRK ORDUSUNUN GÖVDESİ ATATÜRKÇÜ VE LAİKTİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Özcan, “O gece Türk halkı 249 şehit ve 2301 gazi ile önemli bir direnç ve destansı bir mücadele örneği göstermiştir. 15 Temmuz bizlere şunu bir kez daha göstermiştir ki “ ne kadar sızarlarsa sızsınlar Türk ordusunun gövdesi Atatürkçü ve laiktir” dedi.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan mesajında şunları kaydetti:

“15 Temmuz; Türkiye Cumhuriyeti’nin laik demokratik ve üniter yapısına yapılan hain bir darbe girişimidir. 15 Temmuz hain darbe planını hazırlayanların amacının bir siyasi partinin değişimi değil; 29 Ekim 1923 te ilan edilen Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerini baştan sona alaşağı etmek istedikleri aşikardır.

Hiç şüphesiz o gece Türk halkı 249 şehit ve 2301 gazi ile önemli bir direnç ve destansı bir mücadele örneği göstermiştir. Darbenin bastırılmasında, halkın yanı sıra en önemli aktörlerden birisi de Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet güçleridir. Fetullah Gülen ve çetesi; dönemin siyasi iktidarının da kayıtsız şartsız desteğini yanına alarak, yıllardır emniyette ve özellikle orduda; kumpas ve iftiralarla, Atatürkçü subay ve amirleri tasfiye ederek, kendilerine alan açmış ve ilk fırsatta Türkiye’nin hiç yaşamaması gereken bir günü bizlere yaşatmışlardır. Neticede 15 Temmuz bizlere şunu bir kez daha göstermiştir ki “ ne kadar sızarlarsa sızsınlar Türk ordusunun gövdesi Atatürkçü ve laiktir”.

İktidara sahip olanlar; 15 Temmuz’un 2. Yıldönümünde muğlaklığı bir kenara bırakarak şapkasını önüne koyup düşünmelidir. Darbe girişiminin siyasi kanadı bir an önce gün yüzüne çıkmadan o karanlık gece asla aydınlanamayacaktır.

Bu söz ve temennilerle 15 Temmuz’da vatanı için canını feda eden şehitlerimizi bir kez daha minnetle anıyor, bütün gazi ve şehitlerimizin huzurunda saygıyla eğiliyorum.”

Etiketler: