Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu AYDIN

 AK Parti Bolu Milletvekili Arzu AYDIN
24 Haziran seçimlerinde AK Parti Bolu Milletvekili seçilen Arzu AYDIN’ a seçim çalışmalarında nasıl bir yol izlediğini sorduk. Av. Arzu AYDIN “Seçim çalışmalarını bereketli kılan, teşkilatın birliği bütünlüğü ve yanınızdaki dostlarınızın size verdiği destek olarak düşünüyorum.”dedi.
Bolu tarihinin ilk kadın milletvekili Arzu Aydın boludabolu.com’dan editörümüz Melih Mermer’in sorularını yanıtladı. 
Seçim çalışmaları ile ilgili bilgiler veren AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, ‘Kadın kolları başkanı olarak birçok seçimde görev üstlendim. Kadın kolları AK Parti siyasetinde aktif rol oynar. Sahaya çıktığımız zaman Bolu’nun bütün sokaklarını ezbere bilmenin avantajını kullandık. Bizim teşkilatımız büyüktür. Mahalle temsilciliklerimiz ve gençlik kollarımız çok aktif rol oynar. Benim gençlerle bağım oldukça kuvvetli, aynı yaşta evladım var onların her birini öz evladım gibi görürüm. Gençlik kollarımızda beni anneleri gibi gördükleri için bütün seçim çalışmalarında büyük gayret gösterdiler.24 Haziran seçimlerinde hem kadın kolları hem de gençlik kolları ellerinden gelen gayretin fazlasını gösterdiler. Gece yarılarına kadar bayrak asan genç bir ekibim vardı Allaha hamdolsun verimli bir seçim çalışması yaptık. Seçim çalışmalarını bereketli kılan şeylerden biri teşkilatın birliği ve bütünlüğü. Bizde bir SKM (seçim koordinasyon merkezi) var. Milletvekili adayları ya da il başkanı bu kurula uyum göstermezse herkes bir taraftan çekerse grup da birlik olmazsa orda berekette olmuyor. Biz bu seçim çalışmasında tam birlik içinde hareket ettik.  Gireceğimiz çıkacağımız sokaklar bile bellidir.
….YANINIZDAKİ DOSTLARINIZDIR.
Seçim çalışmalarını dostları ile birlikte yürüttüklerini belirten Arzu Aydın, ‘Seçim çalışmalarının bereketli kılan şeylerden biride yanınızdaki dostlarınızdır. Siyaset bana çok ciddi dostlar, kardeşler, arkadaşlar kattı. Benim Belediye Meclis üyeliğimde var. Belediye Meclis üyeleri seçim çalışmalarım boyunca hep yanımda oldu.Ailem hep arkamda güç olmuştur.Annem evde herşeyimi hazırlayıp bırakır. Böyle bir hareket içinde bulunduğum için kendimi çok şanslı görüyorum. Benim il yönetiminde hiç yalnız bırakmayan dostlarım oldu. Kadın kollarını tabiî ki  tek geçiyorum. Gündüz çalışmaları, seçim çalışmalarının görünen yüzüdür. AK Parti kadın kolları akşamları da çalışıyorlar.  Kimin evinde ne var hal hatır etmeye, onların yanında olmaya gittiler. Gece geç saatlere kadar sahada oldular ve gençlik kollarımız onlara eşlik etti. Görünen yüzün haricinde görünmeyen yüzdede çok ciddi,  verimli,  özverili bir çalışma yürüttük. Seçim çalışmalarında benim yapabildiğim bir yere kadardı , bu teşkilatın emeği sayesinde bugün mecliste Bolu’muzu temsil etme şansı buldum.Allah teşkilatımıza zeval vermesin,Allah’ın izniyle bana verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacağım.