Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Caddedeki gerginliği değerlendirdi

Caddedeki gerginliği değerlendirdi
Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, HDP’lilerin İzzet Baysal Caddesinde bayrak asmasından sonra meydana gelen gerginliği değerlendirdi.

İsmail Akgül, “Ülkü Ocakları olarak biz bu eylemi tertip etmiş, organize etmiş, gençliği oraya yönlendirmiş değiliz. Zaten bizim işimiz de bu değil. Muhakkak ki, valilik, savcılık, emniyet gerekeni yapacaktır. Bu vatan hainlerinin de maksadı bellidir.” diye konuştu.

 Geçmişte de buna benzer olaylar yaşandığını ve sağduyulu davranmak gerektiğini söyleyen Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, şöyle konuştu; “Geçmişte olduğu gibi bu seçim döneminde de türlü provokasyonlar, türlü eylemler karşımıza çıkacaktır. Dün akşam da bir mahalle ziyaretinde olduğumuz esnada yeni açılan HDP binası önünde bir karışıklık olduğu söylendi. Durumun akıbetinin ne olduğunu öğrenmek için gittiğimizde bir grup genç arkadaşımızın orada HDP bayraklarını sökerek yakmaya çalıştıklarını, binaya girmeye çalıştıklarını gördük. Ülkü Ocakları olarak biz bu eylemi tertip etmiş, organize etmiş, gençliği oraya yönlendirmiş değiliz. Zaten bizim işimiz de bu değil. Muhakkak ki, valilik, savcılık, emniyet gerekeni yapacaktır. Bu vatan hainlerinin de maksadı bellidir.

Bir aya yakındır seçim süreci içindeyiz. İlimizde herhangi bir olay bir sıkıntı yaşanmamış, AK Partilisi, MHP’lisi, CHP’lisi, İyi Partilisi, suhuletle bu süreci yönetirken, ansızın bir anda bunların merkeze çıkarak tamamen provokasyona yönelik yaptıkları eylem de ortadadır. Kendi sayfalarındaki videolarda da kendilerini ele veriyorlar. Aşağı inelim, savaşalım kan akıtalım gibi ifadeler var. Bunun ne kadar sıkıntılı olduğu kendi videolarında da var. Yukardan video çekiyorlar ve aşağı inip gerekli cevabı verelim diyorlar. Provokasyonun nereden çıktığı nasıl çıktığı bellidir. Bizim orada olmamız oradaki gençlere sahip çıkmak olayların büyümesini engellemek, sakin bir şekilde dağıtmaktı. Ülkü Ocakları olarak gereğini yaptık. Genç arkadaşlarımızı topladık, İstiklal Marşına davet ettik, söylediler ve sessiz bir şekilde dağıldılar. Bu olayların çıkacağı belliydi. Bunun, başında emniyetin, valiliğin gerekli tedbirleri alıp, halkın galeyana gelmemesi açısından bunlara müsaade edilmemesi gerekiyor. Orada 7 Haziran’da yaşanan olaylar yaşansaydı, daha mı iyi olacaktı? Yine HDP bayrakları açılırken, iki tane arkadaşı bıçakladı bu HDP’liler. Gece 3’lerde, 5’lerde çıkıp, izinsiz her türlü çalışmaları yaptılar. Adamların ellerinde üstlerinde ne var nasıl bir yapıya sahipler bilinmiyor. Bunlar düzgün bir şekilde araştırılmalı. Biz Fırat Çakıroğlu olaylarındaki gibi bir kardeşimizi mi bunlara feda edelim. Hiçbir genç arkadaşımızı kaybetmeme adına, bunlara feda etmeme adına olaya hakimiyet kurduk ve sakin bir şekilde olayı bitirdik. Artık Bolu sahipsiz değil, artık ya gerekeni yaparlar, yada vatandaş yapar işte. Ülkücüler yaptı değil, vatanseverler yapıyor bunu. Biz Ülkü Ocakları olarak yine bu arkadaşlarımızı sürekli sağduyuya davet ediyoruz ama biz bunu nereye kadar başarabiliriz, nereye kadar bunların can güvenliğini sağlarız bilemiyorum. Ama vatandaşta büyük bir tepki var. Son bir haftada 17 tane şehit vermişiz. Milletin yüreği yanarken, sen bayrak sallandırırsan millet de gereğini yapar. Biz zaten orada bir olay başlamıştı biz onun içine düştük. Hakimiyeti aldık, sakin bir şekilde arkadaşlarımızı dağıttık. İnşallah böyle bir olay yaşanmaz. Bir sürü kendini vatansever olarak gösterip milleti galeyana getirmeye çalışan bir sürü provokatör de var. Onların içinde de, normal vatandaşın içinde de var. Maksat ortalığı karıştırmak. Biz muhakkak, hepimiz vatanımızı, milletimizi seviyoruz ama hiçbir kardeşimizi de sokakta kaybedemeyiz. Bizim okuyacak, silah değil kalem tutacak nesillere ihtiyacımız var bizim Ülkü Ocakları olarak amacımız budur. Sakin bir şekilde süreci takip edeceğiz, emniyet ve valilik gerekli işlemleri muhakkak yapacaktır.”

Etiketler: