Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“SANDIKTA HERKES BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALACAK”

“SANDIKTA HERKES BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALACAK”


Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım: "Recep Tayyip Erdoğan'ı, millet iradesini iktidara taşıdığı, darbecilerin, vesayetçilerin düzeni bozulduğu için istemiyorlar. Recep Tayyip Erdoğan'ı kendi menfaat siyasetine alet edemedikleri, teslim alamadıkları için indirmek istiyorlar. Bu milletin siyasete yeniden güven duymasını sağlayan AK Parti'yi bunun için hazmedemiyorlar"

"Yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı kadar Meclis de önemli, Meclisi de ihmal etmeyeceğiz. Güçlü Meclis olursa güçlü hükümet olur, güçlü hükümet olursa güçlü Türkiye olur"

"Meclis çoğunluğu sağlayan AK Parti kadrolarıyla Türkiye, 2023 hedeflerine doğru güvenle istikrarla yol almaya devam edecek. Uyumdan istikrar çıkacak, güçlü Türkiye güneş gibi doğacak"

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Recep Tayyip Erdoğan'ı, millet iradesini iktidara taşıdığı, darbecilerin, vesayetçilerin düzeni bozulduğu için istemiyorlar. Recep Tayyip Erdoğan'ı kendi menfaat siyasetine alet edemedikleri, teslim alamadıkları için indirmek istiyorlar. Bu milletin siyasete yeniden güven duymasını sağlayan AK Parti'yi bunun için hazmedemiyorlar." dedi.

Başbakan Yıldırım, partisince Bolu Kent Meydanı'nda düzenlenen mitinginde konuşmasına, vatandaşların ramazan ayını kutlayarak başladı.

Bolu'ya olan muhabbetlerinin farklı olduğunu belirten Yıldırım, "Biz ne zaman Bolu'ya gelsek, büyük Türkiye davasına inanmış fedakar vatandaşlarımızı, yiğit Boluluları görüyoruz. Sevginiz, ahde vefanız için sizlere yürekten teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Türkiye'nin son yıllardaki yükselişine milletle beraber imza attıklarını, Türkiye'yi 3 kat büyüttüklerini anlatan Yıldırım, 24 Haziran'da yeni bir seçime gidildiğini, 24 Haziran seçimlerinin diğerlerinden farklı olduğunu, Türkiye'de ilk kez sistem değişikliğinin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin oylanacağına işaret etti.

Yıldırım, "Bu, Türkiye'de 94 yıllık demokrasi tarihimizdeki en büyük değişiklik. Parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiyoruz." dedi.

"BÜTÜN ADAYLARIN TEK BİR ORTAK YANI VAR"

Adayların meydanlarda birçok vaatlerde bulunduğunu anlatan Yıldırım, "Abartılı bir şekilde de vaatler veriyorlar ama herkesin, bütün adayların tek bir ortak yanı var, ne diyorlar? 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indireceğiz' diyorlar." ifadesini kullandı.

Alandakilere, "Milletin adamı, Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkacak mısınız? 24 Haziran'da milletin adamını yeniden Cumhurbaşkanı seçmeye var mısınız?" diye soran Yıldırım'a, vatandaşlar "evet" karşılığı verdi.

Başbakan Yıldırım, "Yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı kadar Meclis de önemli, Meclisi de ihmal etmeyeceğiz. Güçlü Meclis olursa güçlü hükümet olur, güçlü hükümet olursa güçlü Türkiye olur." dedi.

Bu sırada alandaki bazı vatandaşların tekbir getirmesi üzerine Yıldırım, "Afrin Harekatı bitti, Fırat Kalkanı bitti. Yeni bir cenge gitmiyoruz." ifadesini kullandı.

"SANDIKTA HERKES BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALACAK"

Türkiye'nin 21 gün sonra sandığa gideceğine değinen Başbakan Yıldırım, "Saçımız ak mı, kara mı önümüze düşecek. Sandıkta herkes boyunun ölçüsünü alacak. Bolu, hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı. Bolu, 12 seçimde de AK Parti'yi, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmadı, arkasında oldu. Sağ olun, var olun." diye konuştu.

"Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye" sloganıyla hareket ettiklerini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bu hedefler doğrultusunda cumhurbaşkanımız bir yandan biz bir yandan memleketimizi karış karış dolanıyoruz. Üç büyük hedefimiz var; ilk hedefimiz Meclisi daha güçlü hale getirmek. İkinci hedefimiz, milletin adamını en yüksek oyla seçmek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni başlatmak. Üçüncü hedefimiz, Türkiye'yi daha da büyütmek, daha güçlü hale getirmek. Meclis çoğunluğu sağlayan AK Parti kadrolarıyla Türkiye, 2023 hedeflerine doğru güvenle istikrarla yol almaya devam edecek. Uyumdan istikrar çıkacak, güçlü Türkiye güneş gibi doğacak."

"Bolu 2023 hedeflerine kararlılıkla yürümek için 'evet' demeye hazır mı? Geleceğe fethetmeye hazır mısınız? İstikrar için var mısınız? Kalkınma ve büyük hedeflere hazır mısınız?" sorularını yönelten ve alandaki vatandaşlardan "evet" karşılığını alan Yıldırım, "O zaman vakit AK Parti vakti, vakit Bolu vakti. Durmak yok, yola devam." dedi.

"AĞIZ BİRLİĞİ ETMİŞLER"

Muhalefetin yürüttüğü seçim stratejisine ilişkin eleştirilerde bulunan Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

"Ne diyorlar, 'Tayyip Erdoğan'ı indirelim de gerisi mühim değil.' Söz birliği, ağız birliği etmişler. Peki Bolu'dan soruyorum, Türkiye'yi 2002 krizinden, kaosundan çıkarıp 2018'e, aydınlık günlere taşıdığı için mi indirmek istiyorsun? Ülkenin IMF'ye borcunu kapattığı için mi indirmek istiyorsun? Türkiye'yi 3,5 kat büyüttüğü için mi indirmek istiyorsun? İhracatı 4,5 kat artırdığı için mi indirmek istiyorsun? Dünyada yapılan 10 büyük projeden 6'sını, Yavuz Sultan Selim, Osmangazi Köprüsü, Bolu Tüneli, Marmaray, hızlı treni, dünyanın en büyük havalimanını yaptığı için mi Recep Tayyip Erdoğan'ı indirmek istiyorsun?

Devletle milleti barıştırdığı, 81 milyonu kardeş yaptığı, darbecilere, hainlere göğsünü siper ettiği, demokrasiye milletiyle Bolu ile sahip çıktığı için mi indirmek istiyorsun? Mazlumların sesi, zalimlerin korkulu rüyası olduğu için mi indirmek istiyorsun? Onların hazmedemediği şey, 16 yıllık bu başarı tablosudur, bu tarihi değişimdir. Recep Tayyip Erdoğan'ı, millet iradesini iktidara taşıdığı, darbecilerin, vesayetçilerin düzeni bozulduğu için istemiyorlar. Recep Tayyip Erdoğan'ı kendi menfaat siyasetine alet edemedikleri, teslim alamadıkları için indirmek istiyorlar. Bu milletin siyasete yeniden güven duymasını sağlayan AK Parti'yi bunun için hazmedemiyorlar."

Etiketler: