Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ERPİLİÇ’TEN YENİ KULUÇKA MERKEZİ

ERPİLİÇ’TEN YENİ KULUÇKA MERKEZİ
Türkiye’nin önde gelen kümes hayvanı üreticisi Erpiliç, beyaz ete yönelik artan talebi karşılamak için Pas Reform'dan yeni ve modern bir Türkiye kuluçkahanesine yatırım yapıyor.

Türkiye'nin kümes hayvanı başkenti sayılan ilimizde bulunan Erpiliç, ülkemizin en büyük üç kanatlı tavuk üreticisinden biri. Ülkemizde hindi eti üretimine yatırım yapan ilk şirket olan Bolca Hindi'yi 2016 yılında satın alan ve şu anda ülkemizin önde gelen üreticilerinden biri olan Erpiliç, üretim kapasitesini yaklaşık % 300'ün üzerine çıkartarak bu alanda da gelişmeye başladı.

İl merkezine 15 km mesafede bulunan yeni kuluçkahane, Pas Reform'un, 6,25 milyonluk yıllık hindi kapasitesini sağlayabilmek için SmartSetPro inkübatörleri ve SmartHatchPro  kuluçka makineleri de dahil olmak üzere, teknolojik açıdan en gelişmiş modüler, tek aşamalı inkübasyon teknolojileri ile donatılacak. Hollanda’da kurulan ve 1919 yılından bu yana kümes hayvanı sektörü için yenilikçi kuluçkahane teknolojilerinin geliştirilmesinde uzmanlaşmış uluslararası bir şirket olan Pas Reform tarafından geliştirilen proje spesifikasyonu, yumurta depolama odası ve ek biyo-güvenlik oluşturmak için bakteriyel korumaya sahip giriş filtreleriyle donatılmış setter ve kuluçka odaları için tam bir entegre klima kontrol sistemi ile tam entegre iklim kontrolü (HVAC) sistemini de kapsıyor.

Yeni hindi eti projesi hakkında yorum yapan Erpiliç Üretim Koordinatörü Mete Güçbilmez, “Geçtiğimiz on yılda, hindi eti pazarında önemli bir büyüme kaydettik. Zamanın önde gelen hindi eti üreticisi olmamızı sağlayacak yeni bir kuluçkahane geliştirme zamanı geldi. 2010 yılında Mudurnu'da broyler kuluçkahanemizi kurarken Pas Reform'un tek aşamalı çözümlerini yakından tanımaktayız. Yıllardır tesislerimizde ürünlerimizi kullanıyoruz ve Pas Reform'un yüksek kaliteli ürünlerine olan güvenimiz hizmetleri tekrar seçmemizin ana sebebiydi” ifadelerini kullandı.

Pas Reform'un Türkiye temsilcisi Refarm AS'ın CEO'su Sake Yalçın ise konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Türkiye'de ilk SmartPro çözümümüzü Erpiliç kurdu ve şimdi ilk kuluçkahanemizi ülkeye kurmaya hazırlanıyor. Entegre kuluçka çözümlerimizin, büyüme planlarını gerçekleştirmek için Erpiliç'i desteklemesinden gurur duyuyoruz. Sürekli servis ve destek sağlamak için şirket ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Etiketler: