Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

35 yıl önce çalınan para geri geldi

35 yıl önce çalınan para geri geldi
Bolu Belediyesi Halkla İlişkiler biriminin başarılı personellerinden Ayten Koçyiğit’in henüz çocuk yaştayken parasını çalan kişi 35 yıl sonra Bolu’ya gelerek çaldığı parayı Koçyiğit’e geri iade etti

HABER : CANER GÜNGÖR

İlginç olay bundan tam 35 yıl önce Sakarya’da yaşandı. Şu an Bolu Belediyesinde çalışan Ayten Koçyiğit henüz 12 yaşında iken Sakarya’ya annesi ile birlikte yevmiyeli işçi olarak çalışmaya gitti. Burada 1 hafta çalıştıktan sonra haftalık yevmiyesini alan Koçyiğit parasını çaldırdı.

35 yıl önce yaşanan bu olay hafızalarda bile yerini kaybetmişken Bolu Belediyesine gelen bir kadın Ayten Koçyiğit ile görüşmek istedi. Kadını karşılayan Koçyiğit yaşlı bir kadının “35 sene önce paranı ben çalmıştım. Helalleşmeye ve paranı vermeye geldim” demesi üzerine şaşkına döndü.

Olayı Bolu Gazetesi’ne anlatan Koçyiğit, “35 yıl önce annemle Sakarya’ya yevmiyeli işçi olarak çalışmaya gitmiştik. Orada haftalığımı alınca paramı çaldırmıştım. Çocuk yaşta olduğum içinde çok üzülmüştüm. Geçtiğimiz gün Sakarya’dan yaşlı bir kadın benimle görüşmek istediğini söyleyerek yanıma geldi. Bana ‘o gün sen paranı alınca düşürdün bende o parayı sana vermeyip cebime attım. Sonra çok vicdan azabı çektim. Şimdide umreye gideceğim seninle helalleşmeye geldim’ dedi. Ben çok şaşırdım. Kadın bana 700 lira para verdi. Kadının kocası yokmuş kıt imkanlarla da umreye gidiyormuş. Ben parayı kendisine vererek hakkımı helal ettim “dedi.

Etiketler: