Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU İZZET BABAYA ŞÜKRANLARINI SUNUYOR

BOLU İZZET BABAYA ŞÜKRANLARINI SUNUYOR
İzzet Baysal Şükran Günleri Bilim, Kültür Sanat ve Turizm Festivalinin bu yıl 29.su düzenleniyor. Şükran günleri programı ile ilgili bilgiler veren Bolu Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, etkinliğin dolu dolu geçeceğini söyledi.

Üç gün sürecek olan etkinliklere tüm Bolu Halkını davet eden Refik Özçelik, “Kent konseyi olarak çok titiz bir çalışma yaptık. 2-3 aylık bir çalışma ile elimizden geldiğince en güzel ve etkili şekilde İzzet Baysal’ımızı anmak üzere bir program yapmış olduk. Umarım bu program herkes tarafından beğenilir.” diye konuştu.

Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, İzzet Baysal Şükran Günleri etkinlikleri öncesinde etkinliklerin programı ile ilgili bilgiler verdi. Özçelik şöyle konuştu; “İzzet Baysal Şükran Günlerinin 29’uncusunu başlatıyoruz. Program Mevlid okutularak başladı. Sabah 09.30’da Anıtpark’ta çelenk koyma töreni yapılacak. Daha sonra eğer hava yağmurlu değilse İzzet Baysal Heykeli’nin olduğu yere kadar bir şükran yürüyüşü olacak. O şükran yürüyüşünden sonra protokol konuşmaları, peşinden İzzet Baysal Vakfı tarafından yapılan bir okul açılışı var Paşaköy mevkiinde. Oradan hızlı bir şekilde Mengen’e geçeceğiz. İzzet Baysal Vakfının Yapmış olduğu büyük yatırım olan Mengen’de bir kampüs yapılıyor onun temel atma törenine katılacağız. Sonra tekrar Bolu’ya döneceğiz. Cuma akşamı Kültür Sitesinde Belediye Türk Sanat musikisi konseri var. Böylece 1’inci günü tamamlamış olacağız.

İkini günü yine sabah saat 10.00’da hükümet meydanı dediğimiz yerde anaokullarının folklor gösterileri olacak. Folklor gösterilerinden sonra Mehmet Yücetürk Sanat merkezinde kent konseyinin özel bireyler meclisinin, özel çocukların hazırlamış olduğu sergi açılışı yapılacak. Sonrasında stantlar kurulacak cumartesi günü. Bu stantların gezilmesi, yukarı çarşı ziyaret edilecek. Orada beyaz et sektörü tarafından halka ikramda bulunulacak. Yine yukarı çarşı esnafının protokole vereceği bir öğlen yemeği var, o yemeğe katılım olacak. Yemekten sonra İzzet Baysal temalı okullar arası resim, müzik ve şiir gibi yarışmalar yapıldı.  Bunlardan dereceye giren çocuklara saat 15.00 civarında Kültür Müdürlüğü salonunda ödül töreni yapılacak. Ödül töreninden sonra akşam tanıtma kalkınma vakfının korosu Türk sanat musikisi konserini Kültür Sitesi salonunda yapacak.

Üçüncü gün ticaret sanayi odası her yıl hayırsever insanlara İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk ödülü veriyor. Bu ödül töreni saat13:30’da ticaret sanayi odasının salonunda yapılacak. Böylece 29’uncu İzzet Baysal Şükran Günlerini tamamlamış olacağız. Kent konseyi olarak çok titiz bir çalışma yaptık. 2-3 aylık bir çalışma ile elimizden geldiğince en güzel ve etkili şekilde İzzet Baysal’ımızı anmak üzere bir program yapmış olduk. Umarım bu program herkes tarafından beğenilir. Bugün yapacak olduğumuz Şükran yürüyüşüne tüm Bolu halkını davet ediyoruz. Afişler yapıldı, davetiyeler basıldı, pankartlar asıldı ve halkın geniş katılımı ile bu büyük hayırsevere karşı görevimizi Bolulular olarak getirmeyi arzuluyoruz. Tüm bolu halkını şükran yürüyüşüne ve diğer şükran günleri etkinliklerine katılmaya davet ediyoruz.”

Etiketler: