Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

İŞTE PARTİLERİN ADAY ADAYLIĞI ÜCRETLERİ

İŞTE PARTİLERİN ADAY ADAYLIĞI ÜCRETLERİ
Genel seçimler öncesinde partilerin milletvekilliği aday adaylığı için aldıkları ücretler de belli oldu. Açıklanan ücretler içinde CHP başvurularda talep ettiği ücretle zirvede yer aldı.

Seçim takvimi, seçimlere girecek partiler derken partilerin milletvekilliği aday adaylığı için aldıkları ücretler de belli oldu. Seçimlere girecek AK Parti, CHP, MHP ve Saadet Partisi aday adaylığı ücretlerini açıkladı.

Açıklayan partiler arasında CHP aday adaylığı için talep ettiği ücretiyle dikkat çekti. AK Parti'de 29 Nisan'da sona erecek milletvekilliği adaylığı başvurusunda erkek adaylardan 6 bin lira, kadın adaylardan 3 bin lira, engelli adaylar içinse bin lira olarak talep edilmesi belirlendi.

CHP'de başvuru ücreti 10 bin lira olarak belirlenirken, bin lira da dosya masrafları için alınacak.

MHP'den milletvekili adayı olmak isteyen kişilerin ödeyecekleri ücret 2 bin 500 lira olarak belirlendi. Başvurular ise 3 Mayıs'ta sona erecek.

Saadet Partisi'nde, 24-30 Nisan arasında yapılacak olan başvurularda ücret olarak, erkek aday adaylar için 3 bin lira, kadın ve 25 yaş altı aday adayları için bin 500 lira olarak belirlendi.

Etiketler: