Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“DÜNYANIN EN ÇOK GİYİLEN MARKASI GEZER”

“DÜNYANIN EN ÇOK GİYİLEN MARKASI GEZER”

Gezer fabrikası Bolu’da 2011 yılından bu yana yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Terlik, ayakkabı sektörünün lider markası ve Avrupa’nın en büyük ayak giyimi üreticisi Gezer Ayakkabı, dev yatırımlarında hız kesmiyor.

Gezer, kaliteli ürünleri ve üretim kapasitesi ile sektörde liderliğini sürdürürken çalışanlarının mutluluğunu hedefledikleri dikkat çekiyor.

Gezer fabrikası insan Kaynakları ve Endüstriyel ilişkiler Müdürü Oktay Özmen, Gezer Ayakkabının 40 yılı aşkın süredir terlik ve ayakkabı sektöründe faaliyet gösterdiğini şu ifadelerle anlattı;

“Gezer Ayakkabı olarak Vizyonumuz “Dünyanın en çok giyilen markası olmak” ayakkabı Misyonumuz ise “Nitelikli çalışanları ve yenilikçi yaklaşımları ile müşterilerine beğenilen ve uygun fiyatlı ürünler sunan bir firma olmaktır.”

Prensiplerinden asla taviz vermeden, Tüketicilerimizin mutluluğu ile oluşan Toplam Kalite Yönetimini felsefemiz olarak benimsemek” politikası ile müşteri memnuniyeti daima ön planda tutarak, konularında tecrübeli ve eğitimli personelimizle hizmet kalitesini sürekli geliştirerek, ayakkabı, terlik ve çizme imalatı faaliyetinde bulunmaktadır.”

Özmen,  firmalarının sektöre İstanbul Gaziosmanpaşa'da küçük bir atölyede ahşap terlik ve ökçe üretimiyle girdiğini şu sözlere dile getirdi;

“80 MİLYON ÇİFT ÜRETİM KAPASİTESİYLE SEKTÖRÜNÜN LİDERİ OLMAYI BAŞARMIŞTIR.”

“Yaklaşık 50 yıldır terlik ve ayakkabı sektöründe faaliyetlerini sürdüren Gezer Ayakkabı, sektöre ilk olarak 1968 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa’da küçük bir atölyede ahşap terlik ve ökçe üretimiyle girmiştir. Takip eden yıllarda artan üretim kapasitesi ve bu sürecin beraberinde oluşan daha geniş mekân, daha fazla makine ihtiyacı bugün Gezer Ayakkabı’nın sahip olduğu modern tesislerin kurulmasında tetikleyici unsur olmuştur.”

“Gezer Ayakkabı, yıllık 80 milyon çift üretim kapasitesiyle sektörünün lideri olmayı başarmıştır. Sektöründe ilk ISO 9001 kalite güvence sistem belgesine sahip olan Gezer Ayakkabı, üretimin her aşamasında kalite kavramını başarıyla uygulamayı sürdürmektedir.

Kaliteli ürünleri uygun fiyatla tüketicisine ulaştırmayı her zaman en önemli hedef olarak seçen Gezer Ayakkabı, bu hedefine ulaşabilmek için kurumsallaşma ve Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir.  Bu alanda da ayak sağlığına uygun, kullanıcıların kendilerini rahat ve özgün hissedebilecekleri tasarımları ortaya çıkarabilmek için yurt içinde ve yurt dışında faaliyetlerini sürdürmektedir.

İnsan odaklı, yenilikçi ve mükemmeliyetçi hizmet anlayışımız ile kendine ve Gezer Ayakkabı’nın kurumsal kimliğine katkı sağlayan, yetkilerini aklı ile birleştirebilen ve sorumluluğunun bilincinde olan insan kaynağı ile çalışmaktır. Bu doğrultuda; ülkemizde ve uluslararası alanda tercih edilen kuruluş olarak çalışanlarımız ve toplum için yarattığımız fayda ve katma değeri sürekli artırmak için çalışıyoruz.

Firmalarının kaliteli ürünleri uygun fiyatla tüketicisine ulaştırmayı hedef olarak seçtiğini ifade eden Özmen, şöyle konuştu:

“Tedarikçi ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı ve içinde bulunduğumuz topluma faydalı olmayı amaçlıyoruz. Bizimle bu değerleri paylaşan ve hedeflerimize ulaşmamız için tüm fedakârlığıyla çalışan insan kaynağımız ise en büyük gücümüzdür. Kurduğumuz bu organizasyonda öncelikli hedefimiz, çalışanımıza iş güvencesi yaratmayı, güvende hissedebilecekleri bir iş imkânı ve iş ortamı sunmayı, bununla birlikte ikramiye ve ödül gibi ödemelerle desteklemeyi hedeflemektedir.”

 “GEZER” denildiğinde; tüketici tarafında yapmış olduğumuz araştırmalarda akla ilk gelen, ürüne ödenen bedel karşılığında üründen alınan performansın yüksek oluşu ile birlikte moda ihtiyacının giderilmesi şeklinde bir dönüş alıyoruz.  Araştırmalar gösteriyor ki son kullanıcının (tüketicinin)  yeni bir ürünü alma ihtiyacı doğduğunda daha önce denenmiş ve memnun kalınmış bir ürüne ya da o ürüne ait markaya yönelmesi ile son bulunuyor.   Yeniden sizin ürününüzü alıp kullanmaya devam eden tüketici sizi bir süre sonra marka yapıyor. Ve bu markanın Ülkemizdeki adı “GEZER”

Bizler ise gerek moda gerekse ar-ge ve inovatif çalışmalarımızla hem pazarda hem de kendi tesislerimizde tüketicimizin bizlere emanet ettiği algıyı daha da ileriye taşımak için sürdürülebilir ve süreklilik arz eden çalışmalarımız planlı bir şekilde yapmaya gayret ediyoruz.

“SATIŞ VE PAZARLAMADA ESAS ALDIĞIMIZ KONU SÜRDÜRÜLEBİLİR MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.”

“Amacımız Kimyasal maddelerin etkilerinden kaynaklanan olası risklerden çalışanların sağlığını korumak ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için asgari şartları belirlemektir. GEZER”  bir marka olarak bizler ve ülkemiz açısından son derece önemli bir yerdedir. Bunun dışında sadece ülkemiz değil aynı zamanda birçok ülkede de marka algısı oluşturmuş bir değerdir. Satış ve pazarlamada esas aldığımız konu sürdürülebilir müşteri memnuniyetidir. Bu bakış açısı ile gerek pazarlama gerekse de satış süreçlerinin tamamını “GEZER” markasına değer katacak ölçüde planlı ve sürekli bir organizasyondur. Tüketici ve müşteri güvenini bizler için son derece önemlidir ve hiçbir zaman taviz vermediğimiz bu değer yargılarını satış ve pazarlama politikalarımızın ana merkezine koymuş bulunmaktayız.

Fabrikamızda kullanılan Kimyasal Maddeler ve Kullanım alanlarına yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında güvenlik yönetimini esas alıyoruz. Uygulanan güvenlik yönetiminde amacımız Kimyasal maddelerin etkilerinden kaynaklanan mevcut veya olası risklerden çalışanların sağlığını korumak ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için asgari şartları belirlemektir. Yapılan çalışmanın temelini risk değerlendirmesi oluşturmaktadır.

“KİMYASALIN ÇALIŞANLARA ZARARLARININ ÖNLENMESİNİ SAĞLAMAKTAYIZ.”

Kimyasalların tehlike sınıfları (Patlayıcı, Sağlığa Zararlı, Parlayıcı-Yanıcı) kategorize edilir, Malzeme Güvenlik Bilgi Formları doğrultusunda içerdiği kullanım ve ortam ile ilgili ek riskler belirlenir (Gazlarının etkisi, Yangın durumunda tehlikeler vb),Kullanım alanları ve şartları ulusal mevzuatlar göz önünde bulundurularak değerlendirilir.(Havalandırma yeterliliği, marufiyet sınırları vb.)

Kullanımı sırasında alınması gereken “Toplu Koruma veya Kişisel Koruma Tedbirleri” belirlenerek uygun Kişisel Koruyucu Donanım tespit edilerek gerekli prosedür oluşturulur. Güvenlik yönetimi prosedürleri doğrultusunda yapılan tespitler değerlendirilerek kullanım alanlarındaki mevcut havalandırma koşulları-ihtiyacı, kişisel koruyucu donanım ihtiyaçları belirlenerek ilgili kimyasalın çalışanlara zararlarının önlenmesini sağlamaktayız.

“GEZER” ALGISINI İHRACAT YAPTIĞIMIZ 55 ÜLKEDE DE TESİS ETMEKTİR.

İşletmemizde kullanılan tehlikeli kimyasallara yönelik gerekli tespitler yapılarak çalışanlarımız gereken alanlarda ; “iş gözlüğü, iş eldiveni, kimyasal koruma eldiveni, solunum yolu koruyucu maskeler” ile kimyasal maddelerin etkilerine karşı korunmaktadır. Kimyasal kullanım alanlarının tamamında Kişisel koruma tedbirlerimizi, emiş sistemli havalandırma tertibatlarıyla kimyasalların oluşturmuş olduğu sağlığa zararlı etkileri önleyici yöntemlerle  desteklemekteyiz.

“GEZER” elli yılı aşkın bir süredir, ülkemizde faaliyet gösteren bir kurum ve markadır. Son elli yılı göz önüne getirirsek bugünlerde yaşadığımız dalgalanmaların daha sert ve keskin olanları ile geçmişte karşılaştık. Yetkin bir öz sermaye ile dönen kurumumuz bu gibi süreçlerde geçmişte de bugünde hep Pazar payını ve çalışan sayısını arttırarak ülke ekonomisine olan katkılarını arttırmıştır.  Bizler hep işimize konsantre olduk ve  “GEZER” markasını tüketicinin bize emanet ettiği şekilde korumaya çalıştık.

“GEZER” ülke sınırlarımızın ötesine çok önceleri geçmiş bir markadır. Ülke ekonomisine katkısı, kurum iç dinamiklerini daha etkin ve efektif yönetilmesi açısından ihracat son derece önem verdiğimiz bir alandır.  İhracatta esas aldığımız politika yıllar içerisinde ülkemizde oluşturduğumuz “GEZER” algısını ihracat yaptığımız 55 ülkede de tesis etmektir.

“GEZER” dünyada bir ÇİN gerçeği var ya da varken dahi rekabetçi oldu ve daha da fazla olmaya devam ediyor. Hizmet seviyemizin yüksekliği, fiyat ve kalite ilişkisinin ortaya koyduğu değer ile başta Batı ve Doğu Avrupa, Rusya, Türkiye Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da etkin bir ihracatımız söz konusudur.

‘’GEZER GRUP olarak sosyal sorumluluk projelerimiz için Genel Merkezimizde yönetim kurulumuza bağlı çalışan bir ekibimiz bulunmaktadır. Bu ekip sosyal sorumluluk projelerimiz ve gelen talepleri itina ile değerlendirerek Yönetim kurulumuza sunarlar. Bu güne kadar ülkemizde ve yurt dışında birçok insana GEZER olarak yardım elimizi uzattığımızı söyleyebiliriz. Amacımız nitelikli çalışanları ve yenilikçi yaklaşımları ile müşterilerine beğenilen ve uygun fiyatlı ürünler sunan bir firma olmak” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler: