Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

KONUT SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE BÜYÜK AVANTAJ

KONUT SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE BÜYÜK AVANTAJ
İnşaat sektöründe ilimizin önde gelen firmalarından olan Ceylanlar İnşaat, Ramazan Bayramı sonuna kadar sektörde yaşanan maliyet artışını fiyatlara yansıtmama kararı aldı.

Günümüzde giderek yükselen bir alan haline gelen inşaat sektörünün ilimizin öncü kuruluşlarından olan Ceylanlar İnşaat’ta firma sahibi Yunus Ceylan, sektörde yaşanan gelişmelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ceylan, maliyetlerdeki artışa dikkat çekerek konut sahibi olmak isteyenleri uyardı. İnşaat sektörünün ülkemizin lokomotif sektörlerinin başında geldiğini ifade eden Ceylanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ceylan, “ 2017 yılında yüzde 8,9 büyüme kaydeden sektörde, inşaat harcamaları 500 milyar TL’nin üzerine çıkmış, yıllık ortalama istihdam rakamları ise ilk defa 2 milyonunu aşmıştır. Tabi bölgemizde de bu büyüme rakamlarına paralel olarak konut ve konut dışı inşaat yatırımları artmıştır. Fakat 2018’in başında konut kredi faizlerindeki ciddi artış, döviz kurundaki dalgalanmalar, ülkemizin dış politikada geçirmiş olduğu hareketli günler ve genel olarak sezonsal durgunluğun da eklenmesiyle imalatı yapılmış olan konut ve konut dışı binalarda talebin azaldığı görülmektedir. Aynı süreçte yıllık enflasyona ve ardından döviz kurundaki yükselişe bağlı olarak yapı maliyetlerinde ciddi artışlar yaşanmıştır” diye konuştu.

“KONUT SAHİBİ OLMANIN TAM ZAMANI”

Sektörde yaşanan durağanlık sebebiyle yaşanan maliyet artışlarını inşaat firmalarının konut satışlarına yansıtmadığı veya çok kısıtlı oranda yansıttığını da söyleyen Yunus Ceylan ayrıca, “Sezonun açılması ve yeni maliyetlerin ortaya çıkması ile birlikte bu maliyet artışları da şüphesiz yeni dönemde fiyatlara yansıyacaktır. Bu nedenle konut veya işyeri sahibi olmak isteyenlerin ellerini çabuk tutmasında fayda var. Biz Ceylanlar İnşaat olarak Ramazan Bayramı sonuna kadar konut satışlarında yeni maliyet artışlarını yansıtmama kararı almış bulunuyoruz. Kısacası konut sahibi olmanın tam zamanı diyoruz” dedi.