Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“ÖĞRETMENLERİMİZ YANLIZ DEĞİLDİR”

“ÖĞRETMENLERİMİZ YANLIZ DEĞİLDİR”
Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Adem Evcil, ‘MHP olarak gerek yerelde, gerekse ülke genelinde öğretmenlerimizin sorunlarını gündeme getirmeye ve çözümü için projeler üretmeye devam edeceğiz’ diyerek yazılı açıklamada bulundu.

MHP İl Başkanı Adem Evcil, öğretmenlik mesleğinin fedakarlıkları konusundaki önemini vurgulayarak şunları kaydetti: “Öğretmen, en genel tanımıyla, öğrenmeye rehberlik eden kişidir. Bu süreçte öğretmenin önemli sorumlulukları, büyük fedakârlıkları vardır. Öğretme evrensel bir uğraştır. Yaşadığımız çevrede her an ana baba çocuklarına, usta çırağına, öğretmenler öğrencilerine sürekli bir şeyler öğretirler. Yani sürekli bir öğretme ve öğrenme durumu söz konusudur.

Allah cc. Kuran-ı Kerimde buyuruyorlar ki; hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? Hayatımızın büyük evresinde yetişmemize vesile öğretmenlerimizin ‘Performans değerlendirme sistemi’ adı altında değerlendirilmeye tabi tutulmaları son derece yanlıştır. Bir öğretmenin performansı toplumun her alanına hizmet etmek için yetiştirdiği vatansever, ahlaklı insan sayısı ile doğru orantılıdır.

“HER GÜN ŞİDDETE MARUZ KALAN ÖĞRETMENLERİMİZ BULUNMAKTADIR”

Gün geçmiyor ki bir öğretmene şiddet uygunlanmasın, gün geçmiyor ki bir öğretmenimiz teröre kurban verilmesin. Öğretmenlerimizi böylesine rencide edecek bir sistemi getiren siyasiler aynı performansı öğretmenlerin şartlarını iyileştirmede ve öğretmene karşı şiddeti engellemede neden göstermemektedir.

PKK'lı teröristler tarafından kaçırılarak şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz ve

Batman'ın Kozluk ilçesinde içinde bulunduğu aracın PKK'lı teröristin kurşunlarına hedef olması sonucu şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın acısı hala yüreklerimizi sızlatmaktadır.

Dahası, Türkiye’nin dört bir yanında her gün şiddete maruz kalan dayak yiyen, darp edilen, bıçaklanan, silahla vurulan öğretmenlerimiz bulunmaktadır.

“ÖĞRETMENLERİMİZ YALNIZ DEĞİLDİR”

Ulaşımdan, yemeğe, şiddetten, ek ders ücretlerine, özlük haklarının iyileştirilmesine kadar birçok sorununa çözüm bekleyen öğretmenlerimiz yalnız değildir. Toplumun en itibarlı meslek gruplarının oluşmasına vesile olan öğretmenlerimiz ne yazık ki günümüzde itibarsızlaştırılmayla karşı karşıyadır. İllaki performans değerlendirme sistemi getirilecekse siyasilere getirilmeli değerlendirilmesi de öğretmenler tarafından yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki; gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir. MHP olarak gerek yerelde, gerekse ülke genelinde öğretmenlerimizin sorunlarını gündeme getirmeye ve çözümü için projeler üretmeye devam edeceğiz.”

Etiketler: