Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası...

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası...
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası 2 yıla yakın süredir başvurusunu yaparak sürdürdüğü Akredite 5 yıldızlı oda sürecini geçtiğimiz ay denetim sürecini de başarı ile geçerek belgesini Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğu’nun elinden aldı.


TOBB Konferans salonunda düzenlenen 13.Dönem Akredite Odalar Belge Töreninde Gerede TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muharrem Kazan, Yönetim kurulu üyeleri Hasan Demirdaş ve Hüseyin Yüksel Meclis Başkan Yardımcısı Burhan Demirses, Meclis üyeleri Yaşar Yıldız, Mustafa Bilen, Kadir Afşar ve Genel Sekreter Şerafettin Dağyıldızı ile Akreditasyon sorumlusu Ali Kaşka  katıldı.

13.Dönem’de akredite olan 18 oda/borsa ve 2 şube, akreditasyon sertifikaları TOBB Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.​

Tören, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı.

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında hayatını kaybeden şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini Cumartesi günü İzmir’de açıklayacağını ifade ederek, “Pazartesi gününden itibaren, düşük faizli imkanları üyelerimize kullandıracağız” şeklinde konuştu.

15 Nisan’a kadar Türkiye genelindeki oda ve borsa seçimlerinin yüzde 99’nun biteceğini, her dönemin bir başarı hikayesi olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: “Sizin döneminizdeki başarı hikayenizden biri de bugün verilen akreditasyon çalışmalarıdır. TOBB Başkanı olduğum dönemde odalar ve borsalar birliği camiasında bir kalite ve müşteri odaklı kalite anlayışı yoktu. Biz de dünyadaki en tecrübeli olan İngiltere Odalar Birliği ile görüştük ve buraya gelip bizi eğitti. Eğitimler sayesinde biz de akreditasyon veren bir kurum haline geldik. İlk önce kendimizi disipline ettik. Sonra ülke geneline yaymaya başladık bu eğitimleri. 2002 itibariyle bir tane proje yazabilen odam yoktu benim. Dil bilen oda sayım beşti. Bugün çok şükür oda ve borsalarımız 800 milyar liralık proje yaptı.”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de “Odalar ve borsalar sayesinde şirket kuruluşlarının tamamı ticaret sicilleri tarafından gerçekleştirilecek. Odalarımız, borsalarımız güçlü, biz eskisinden çok daha iyi olacağız ve pozitif yansımalarını göreceğiz” dedi. Tüfenkci, oda başkanlarının, o ilin akil insanları olduklarını ve hayırlı hizmetler yaptıklarını dile getirerek, odaların önemine değindi.

Devlet ile vatandaş arasında mesafe olmaması gerektiğini kaydeden Tüfenkci, “Bizler bu hizmetleri odalarımız, borsalarımız aracılığı ile yapıyoruz. Odalarımız olarak sizler bugüne kadar bu hizmetleri başarıyla yürüttüğünüz. Bu fuarların katılımcıları sizlerin üyeleri, ticaret odalarımız üyelerine faydalı olamayacaksa hangi alanda faydalı olacak” ifadesini kullandı.

Yapılan işlerin doğrudan istihdamı arttırmak için olduğunu belirten Tüfenkci, “Yabancı yatırımcıları teşvik etmek adına projeler hayata geçirdik. Ayrıca odalar ve borsalar sayesinde şirket kuruluşlarının tamamı ticaret sicilleri tarafından gerçekleştirilecek. Odalarımız, borsalarımız güçlü, biz eskisinden çok daha iyi olacağız ve pozitif yansımalarını göreceğiz” diye konuştu.

5 yıldızlı oda statüsüne kavuşmanın ekip ruhuyla çalışmaya bağlayan Gerede TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka, “2 yıllık zorlu bir süreç ve eğitimler sonucunda başarılı bir performans sergileyen odamız 13. dönem akredite odalar arasında yerini aldı. Gerede Ticaret ve Sanayi Odası her türlü hizmeti ile Akredite bir kurum olarak İngiltere Londra Ticaret Odası ne yapıyorsa bizde onu yapıyoruz, Derken hizmet kalitemiz ve üyelere yapılanlar burada kalmayacak kurum olarak dünyada her türlü gelişmeye kendimizi adapte edeceğiz” dedi.

“Akredite belgemiz İlçemize hayırlı olsun” diyen Kaşka şunları söyledi: “Bu iş bir ekip işi başarı Gerede’nindir. zorlu süreçte desteğini bizlerden esirgemeyen TOBB Başkanı sayın M.Rifat Hısarcıklıoğlu başta olmak üzere TOBB Yönetim Kurulu ve Akreditasyon Kuruluna, emeği geçen yönetim kurulu ve meclis üyelerimiz,  Akreditasyon Kurulumuz,  Genel Sekreterimiz, Akreditasyon sorumlumuz ve tüm Oda personelimize şükranlarımı sunuyorum.