Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Özel Çamkent Anadolu Lisesi

Özel Çamkent Anadolu Lisesi
Özel Çamkent Anadolu Lisesi,18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi. Öğrencilerin ‘Çanakkale Geçilmez’ adlı oyunu büyük bir başarı ile sahnelendi.


   18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü nedeniyle Özel Çamkent Anadolu Lisesinde çeşitli etkinlikler düzenledi. Edebiyat Öğretmenimiz Sezen Cengiz’i ve Tarih Öğretmenimiz Elif Demirbaş tarafından sahnelenen 'Çanakkale Geçilmez' adlı oyunda Öğrencilerin performansı büyük  taktir topladı.

 

Özel Çamkent Anadolu Lisesi’nden yapılan açıklamada ayrıca ‘Kahramanlıklarla dolu tarihimizin zaferleri arasında önemli bir yeri olan Çanakkale  Zaferi ‘nin 103. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk , kahraman silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

                Çanakkale Zaferi ; 1. Dünya Savaşı’nda  yenilmez zannedilen dünyanın büyük devletlerinin her türlü imkandan uzak , yoksullukla mücadele eden Türk milletinin maneviyatına yenildiği zaferdir.

 Gazi Mustafa Kemal’in Çanakkale ‘de askerleriyle verdiği üstün başarı,276 kiloluk top mermisini sırtında taşıyan Seyit Onbaşı, ateş ederken parmağının koptuğunun farkına varmayan Mehmetçik, evladına hasret göçen şehitlerimizin gösterdiği kahramanlık dünyada çok az milletin yapabileceği bir destandır.

                Bir daha geri dönmemek üzere gidenle, tarihin yazdığı en gerçek en şerefli kahramanlar diyeti ağır ödenmiş bu vatan topraklarını miras bırakmıştır. Bu savaş sadece Türk milletinin kaderini değiştirmekle kalmayıp dünyada esaret altında sömürülen milletlere örnek olmuştur.

                Bizlere böyle bir zaferin gururunu yaşatan bu toprakları bize kanlarıyla vatan kılan aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun!’ denildi. 

Etiketler: ozel camkent anadolu lisesi