Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

KAYIP ŞEHİT BABASI İÇİN DALGIÇLAR ARAMA BAŞLATTI

KAYIP ŞEHİT BABASI İÇİN DALGIÇLAR ARAMA BAŞLATTI
Bolu’nun Yeniçağa ilçesine bağlı Eskiçağa köyündeki kızına ziyarete gelen ve 38 gündür kayıp olan şehit babası İsmail Hırçın için sulak alanlarda dalgıçlar tarafından arama çalışması başlatıldı.


Edinilen bilgiye göre, Bolu’nun Yeniçağa İlçesi’ne bağlı Eskiçağ Köyü’nde yaşayan kızına ziyarete giden şehit babası 68 yaşındaki İsmail Hırçın, 1 Şubat günü Eşkiçağa köyünden sabah saatlerinde Yeniçağa’da kurulan pazara gitmek için evden çıktı. Gün boyunca evine geri dönmeyen İsmail Hırçın’dan haber alamayan yakınları durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Bolu İl AFAD Müdürlüğü ve jandarma ekipleri, köy çıkışına 300 metre mesafede bulunan bir akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarını inceleyerek Hırçın’ın gittiği yönü belirledikten sonra arama çalışmalarına başladı. Kaybolduğu günden itibaren ormanlık alanlarda jandarma, AFAD, yakınları ve köylüler tarafından aranan İsmail Hırçın’dan herhangi bir iz bulunamadı.

JAK TİMİ SULAK ALANLARDA ARIYOR

Siirt’in Eruh İlçesi’nde 1997 yılında terör örgütleri ile girdiği çatışmada şehit olan Cafer Hırçın’ın babası İsmail Hırçın için, kayboluşunun 38’inci gününde Eskiçağ köyü ile Yeniçağa ilçesi arasında bulunan sulak alanlarda çalışma başlatıldı. Sabah saatlerinde Ankara Jandarma Komando Özel Asayiş ve Kurtarma Tugay Komutanlığına bağlı 10 kişilik JAK Timi’ne bağlı dalgıçlar, Yeniçağa Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi’nde bulunan sulak alanlara dalış yaparak arama yaptı.

Ekiplerin, gün boyunca ilçe çevresindeki sulak alanlarda ve Yeniçağa Gölü’nde de arama yapacağı öğrenildi.