Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“BU SENEYE HİÇ OLMADIĞI KADAR HAZIRLIKLI GİRİYORUZ”

“BU SENEYE HİÇ OLMADIĞI KADAR HAZIRLIKLI GİRİYORUZ”
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bireysel çalışmaları ve Bolu Belediyesinin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bugüne kadar sokakta siyaset yaptığını ifade eden Başkan Özcan, önümüzdeki günlerden itibaren hep sokakta, vatandaşın yanında olacağını söyledi. Belediye çalışmaları ile ilgili de konuşan Başkan Özcan, geçen seneye oranla 3 kat daha fazla asfalt atılacağını, 4 kat daha fazla taş döşeneceğini ve 33 parkın açılışını yapacaklarını ifade etti. Özcan ayrıca, Pis Su Arıtma, Karadere Tüneli Kaplaması, orman bölge müdürlüğü inşaatı ve iş merkezi inşaatı gibi projelere hız vereceklerini söyledi.

HABER: MEHMET FATİH YALINIZ

“Artık kendimi dışarı atıyorum”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  önümüzdeki günlerden itibaren, sokakta olacağını vatandaşlarla bir araya geleceğini ve çalışmaları yerinde inceleyeceğini söyledi. Başkan Özcan, “Vatandaşımızın bu konudaki eleştirileri haklı. Ben hayatım boyunca, sokakta siyaset yaptım vatandaşlarla birlikte. Şu anda diyelim, 08.30’da geliyorum, akşam saat 08.00’a kadar bazı günler birileri ile görüşüyorum. 1 Mart tarihinden itibaren artık ben bir iki saatimi belediye binasında geçiririm, onun dışında hep sokakta olacağım. Esnafı ziyaret edeceğim, yapılan çalışmaları, yol çalışmalarını yerinde inceleyeceğim. Park bahçelerin çalışmalarını yerinde inceleyeceğim, artık kendimi dışarı atıyorum bu çalışmalara hız vermek için.” dedi.

“Bu seneye hiç olmadığı kadar hazırlıklı giriyoruz”

 Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 3 kat asfalt, 4 kat daha fazla taş döşeneceğini söyleyen Özcan, “Bu sene hiç olmadığı kadar hazırlıklı giriyoruz. Mesela; fen işleri ana planlamayı yapıyor. Şu kadar asfalt, şu kadar taş döşeyeceğiz. Ama şu ana kadar şöyle bir çalışma yapılmamış. Kültür Mahallesinde hangi caddelerde hangi sokaklarda hangi çalışmanın yapılacağı mesela. Mesela Sümer Mahallesinde hangi sokakta taş döşeyeceği, hangi metrajda döşeyeceğiz bunların hepsini çıkarttık. Bütün mahallelerle ilgili hazır. Bunlar muhtarlarla istişare yapılarak hazırlandı. Bazı muhtarlarımız bu konularda bize inanılmaz yardımcı oldu. Bu yıl, geçen yıl yapılan asfaltın en az 3 katı atılacak. Geçen yıl döşenen taşın yaklaşık 4 katı kadar taş üretimi olacak. Birçok yerde kaldırımların yenilendiğini göreceksiniz.” diye konuştu.

2020’de 4 proje başlayacak

2020 yılında 4 tane projeye başlayacaklarını ifade eden Başkan Özcan şöyle devam etti; “Bu yıl bunun yanı sıra,  65 milyon TL’ye mal olacak pis su arıtmayı yapacağız. 18 milyon TL’ye mal olacak Karadere Tünelinin kaplamasını yapacağız. Keza, 14 milyon TL hala Orman Bölge Müdürlüğünün parasını ödeyeceğiz. Bir de, belediyenin yanında çukur olarak nitelendirdiğimiz iş merkezini de bu sene hızlı bir şekilde başlatacağız. İş merkezi tarzı yapılacak, projesinde bazı değişiklikler oldu. Daha ticari bir hale getirildi. Büyük bir ihtimalle kat karşılığı şeklinde olacak. Elektrik statikleri yapılıyor şu an artık son aşamaya gelindi. Hızlı bir şekilde ihalesi yapılacak.”

“33 park açılışı gerçekleştireceğiz”

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yeni yapılacak ve restore edilecek parklarla beraber 33 park açılacağını söyleyen Başkan Özcan, “Bu sene Park Bahçeler Müdürlüğünün bana verdiği bilgiye göre yenilenmiş park olmak üzere çoğu da yeni park olmak üzere bu sene 33 park açılışı gerçekleştireceğiz. Ama bunların bir kısmı var olan ama çok bakımsız parklar. Bunun önemli bir kısmı 3’te 2’si de yeni yapılacak parklar. Yani 18 – 20 adet yeni park olacak. Bunların yapımına başlandı, açılışları yapılacak. Bu sene yine Ataşehir Belediyemizin bize bir sözü vardı. Ataşehir Belediyemiz de inşallah Bolu’muza bir park kazandıracak.” dedi.