Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“BİZ İNSANIZ ELBETTE İNANCIMIZI VE DEĞERLERİMİZİ KORUYACAĞIZ”

“BİZ İNSANIZ ELBETTE İNANCIMIZI VE DEĞERLERİMİZİ KORUYACAĞIZ”
Memur-Sen Bolu İl Başkanlığı üyeleri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, İslamı ve peygamber efendimizi hedef alan hedef alan karikatürleri savunması ve İslam karşıtı açıklamalarını kınadı.

Haber: Aslı Akış

Peygamberim efendimize hakaret eden karikatürleri Fransa’da kamu binalarına yansıtan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İslam karşıtlığını tırmandırmaya devam ederken Bolu Memur Sen ‘İnsanların inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır” diyerek Fransa’yı ve Macron'u protesto etti. İzzet Baysal Caddesi Memur-Sen Bolu İl Başkanlığı

önünde toplanan grup, ellerinde çeşitli dövizler taşıyarak ve sloganlar atarak Macron'u protesto etti.

“AVRUPA’DA BİRÇOK ÜLKEDE BİR CİNNET HALİ YAŞANIYOR”

Grup adına açıklama yapan Memur Sen Bolu İl Temsilcisi Ahmet Koçak, Avrupa'nın birçok ülkesinde bir cinnet hali yaşandığını söyleyerek; “Aslında Macron, bir görüntü. Avrupa’da birçok ülkede bir cinnet hali yaşanıyor. Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamoofobi, o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir. Almanya’da cami baskını, Hollanda’da Gert Wilders’in terör ve şiddet içeren konuşmaları ve nihayet Macron’un, ifade hürriyeti arkasına sığınarak, İslam’a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkması cinnetin boyutlarını göstermektedir. Burada bir parantezle bir başka tepkimizi de özellikle ifade edelim” şeklinde konuştu.

“SAHİP ÇIKMAYI BECEREMEYEN ÜLKELERİ TARİH VE BİZLER NOT EDİYORUZ” 

Avrupa'da, İslam’a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkılmasının cinnetin boyutlarını gösterdiğini dile getiren Koçak, “Kutsal emanetlerimizin mekanı olmakla yetinip, kutsala sahip çıkmayı beceremeyen Suudi Arabistan yönetimini ve onunla aynı kulvarda bulunmaya teşne Birleşik Arap Emirliklerini de tarih ve bizler not ediyoruz. Dine ve Kutlu Nebi’ye dönük hakaret faillerinin kuyruğuna takılan ülkelerin ve yöneticilerin, emperyalist taşeronluğu ve kapitalistlerin sömürü baronluğu sıfatlarının sona ermesinin de yakın olduğuna inanıyoruz” dedi.

"MACRON KİRLİ SİYASETİNE MALZEME ARIYOR"

Koçak, "İnsanlığın inançlarını hedef almanın özgürlük değil, küstahlık olduğunu" belirterek; “Avrupa’daki kimi siyasetçilerde olduğu gibi Macron da kirli siyasetine malzeme aramaktadır. Macron, sözde ifade özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran ve neresinden bakarsanız bakın kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkarak, teröre ve kine ortak olmaktadır. Bu bir akıl yitimidir. Emanuel Macron'un, siyaseten yaşadığı krizi örtmek için özellikle yabancı düşmanı ve ırkçı aşırı sağ siyasetin söylemlerini kullanması, kendi ülkesinin milletvekili tarafından dahi 'bu ülke aklını mı yitirdi' şeklinde eleştirilmiştir. Son birkaç aydır ısrarla İslam ve Müslümanlar üzerinden güç devşirmeye çalışan, deyim yerindeyse, aklını yitirmiş küresel emperyalist odaklara yardakçılık yapan Macron’u korku çemberi sımsıkı sarmış durumda. Macron, insandan, adaletten, İslam’dan korkuyor. Son birkaç yüzyılda bütün insanlık öğrendi ki özgürlük Batı’da slogandır” ifadelerini kullandı.

"KUTSALLARIMIZA HAKARET EDENLERE KARŞI DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ"

“Hiç kimse, hiç kimsenin dinine, hükümlerine ve kutsallarına hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olamayacaktır” diyen Koçak, "Biz insanız, en kesin şekilde söylüyorum ki inancımızı ve değerlerimizi koruyacağız. İnanca ve değerlere savaş açanlara, kutsallarımıza hakaret edenlere karşı dayanışmayı güçlendireceğiz ve birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

“MACRON KAPİTALİSTLERİN FİNANS BARONLARININ HADEMESİDİR”

Ahmet Koçak, Emmanuel Macron ve diğerlerinin aslında neyi gizlediğini ve kimi kolladığının iyi bilinmesi gerektiğine işaret ederek; "Dünyanın imkanlarını, insanların inançlarını çalanlar yani Macron gibiler, inanca ve kutsallara hakaretle yenilgilerini gizlemeye, yok oluşlarını geciktirmeye, kirli düzenlerini devam ettirmeye yönelik tetikçi konumlarını devam ettiriyorlar. Bizim gözümüzde Macron ve benzerleri emperyalistlerin amelesi, kapitalistlerin, finans baronlarının hademesidir. Güzel ahlak için gönderilmiş Hz. Resulü hakaretlerine konu eden zihniyet, dünya üzerinden silinmeye mahkumdur. Emperyalist stratejilerden tevarüs ettirdikleri taktiklerle sinir uçlarına dönük tehdit üretiyorlar bugün. Bu tezgâh temelde, İslam’ı ya da insanı önemsemeyen, hayatı, dünyayı ve iktisadı kendi tekelinde gören emperyalist tapınağın, kapitalist şövalyelerinin unvanlarını, imkanlarını ve düzenlerini kaybetmeme feryadından başka bir şey değildir” diye konuştu.
Etiketler: bolu haberler