Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
20,6
AÇIK

DOĞA TUTKUNU ARKADAŞLAR, 2 BİN 400 RAKIMDAKİ TÜRK BAYRAĞINI YENİLEDİ

DOĞA TUTKUNU ARKADAŞLAR, 2 BİN 400 RAKIMDAKİ TÜRK BAYRAĞINI YENİLEDİ

(Haber: Oğuzhan Eke) – Köroğlu Dağı’nın zirvesinde bulunan ve hava şartları nedeniyle yıpranan Türk bayrağı, gönüllüler tarafından zorlu tırmanış sonrası yenisiyle değiştirildi.

Bolu’nun en görkemli noktalarından olan Köroğlu Dağı’nın 2 bin 400 rakımlı zirvesinde, şanlı Türk bayrağı dalgalanıyor. Bölgenin en yüksek noktasında dalgalanan Türk bayrağı, yıllar içerisinde zorlu hava koşulları nedeniyle yıprandı ve yırtılmaya başladı.

YIPRANAN BAYRAĞI YENİLEDİLER

Doğa tutkunları Muzaffer Yıldırım, Harun Canbey ve Gökhan Bilen gönüllü olup, bayrağı yenisiyle değiştirmek için zirveye tırmanış yaptı. Bu sırada arazi motosikletleri ile gezi amaçlı bölgeye gelen Ersin Kaykısız ve Suat Demirel de 3 gönüllüye eşlik etti.

YENİ BAYRAK ÇEKİLİRKEN İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

2 bin 400 rakımlı noktaya zorlu bir tırmanış yapan ekip, kayaların üstünde bulunan yıpranmış Türk bayrağını yenisiyle değiştirdi. Yeni bayrağın, eskisine göre daha büyük olduğu öğrenildi. Doğa tutkunu arkadaş grubu, yeni bayrağı göndere çekerken, İstiklal Marşı da okudu.

“BİZLERE NASİP OLDU”

Ersin Kaykısız, yaşanan olaydan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “2 bin 400 rakımda, Köroğlu Dağları’nın zirvesindeyiz. Tesadüf eseri gönüllü ağabeylerimizle birlikte bayrak değiştirmek bizlere de nasip oldu, onların sayesinde” dedi

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
08 Temmuz 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir