Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
18,3
AÇIK

CUMHURİYETİN 100. YILINDA DAHA GÜVENLİ BİR BOLU

CUMHURİYETİN 100. YILINDA DAHA GÜVENLİ BİR BOLU

Türk milletinin ve atalarının, Anadolu toprağının vatan olabilmesi için asırlardır kan döktüğünü anlatan Dağdeviren, “Bilindiği gibi 1923’te ve o tarihe gelinceye kadar bu toprakların vatan olabilmesi için çok şehit verdik. Çok kan döktük ve gazilerimiz oldu. ‘Toprakları toprak yapan üstündeki kandır’ dizelerinde de belirtildiği, gibi bu ülkenin bir toprak parçasının vatan olabilmesi için o ülke üzerinde yaşayan insanların ve onların dedelerinin, soylarının çok büyük mücadeleler verdiğini tarihten bugüne verdiğini ve bugün de halen verildiğini biliyoruz. “ diye konuştu.

Bu vatanın her karış toprağında şehit kanı olduğuna vurgu yapan Dağdeviren, cumhuriyetin, bu ülkenin her ferdinin koruması, kollaması ve sahip çıkması gereken en büyük değerlerden biri olduğuna dikkat çekti.

Türk milletinin bu toprakları gelecek nesillere bırakabilmek için ve “Türk yurdu” yapabilmek için kanlarını ve canlarını verdiklerini de anlatan Dağdeviren, şunları söyledi:

“ Her aileden, ülkemizin her şehrinden Çanakkale’de de gördüğümüz üzere şehitler verdik. Çok şükür bugün 100. Yılını, bir asrı bitirmiş bir ülke olarak bundan sonraki yüzyıllara daha güçlü olarak girebilmek için hepimiz ayaktayız, uyanığız ve çalışmak zorundayız. Ben hem ülkeme, hem Türk camiasına, hem de Bolu halkımıza cumhuriyetimizin 100. Yılının kutlu olmasını, hep beraber daha güçlü, daha büyük nice asırlarca sürecek büyük bir devlete sahip olmamız temennileriyle saygılarımı sunuyorum.”

Açıklamasında Bolu hakkındaki görüşlerini ve izlenimlerini de paylaşan Emniyet Müdürü Dağdeviren, Bolu’nun, Türkiye’nin başkenti Ankara ile İstanbul gibi 2 metropolün arasında bulunduğu için her açıdan çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Dağdeviren, Ankara ve İstanbul gibi, bürokrasi, ekonomi ve diğer önemli konuların merkezine yanın olmasının Bolu’nun önemini de arttırdığını vurguladı.

Bolu’yu, emniyet müdürlüğünün çalışmaları açısından de değerlendiren Dağdeviren, şöyle konuştu:

“Ben Bolu’ya geldikten sonra gördüm ki, Bolu halkımız çok misafirperver. Asayiş anlamında da bölgenin en sakin illerinden biri. Temennim bu hep bu şekilde de devam eder. Ancak coğrafi konum insanların kaderi olduğu gibi şehirlerin de kaderidir. İki büyükşehir arasındaki transit geçişler, uluslararası Avrupa’ya açılan yolların tamamı buradan geçtiği için biz de gerek otobanı, gerek Bolu içerisinden geçen D-100’ü kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Geldikten sonra da bu konularla ilgili değişik planlamalar yaptık. Gerek trafik anlamında, gerekse asayiş kaçakçılık ve narkotik anlamında ve güzel sonuçlar elde ediyoruz. Mahallelerimizin daha temiz, daha düzgün ve daha güvenlikli olabilmesi için ‘Polisim Yanımda, Mahallem Güvende’. Okullarımızın daha güvenli olabilmesi için de ‘Polisim Yanımda, Okulum Güvende’ projelerini hayata geçirdik. Yine trafik anlamında denetlemelerimize hız verdik. Narkotik anlamında da geldiğimden beri 100 kilonun üzerinde narkotik maddeyle geçirdik. Yine asayiş olayları kapsamında uygulamalarımızı hem okul önlerinde, hem de şehrin genelinde arttırdık. Ve bunun karşılığında da şu ana kadar çok sayıda 29, 30, 16 yıl araması olan insanlar yakaladık. Çok sayıda arama kaydı olan insanlar yakaladık. Yine Bolu halkımızın çok hassas olduğu gürültüyle ve abartılı egzoz gibi konularda da biz de hassasiyetimizi arttırdık. Bu çalışmalar kesintisiz devam edecek. Saatleri tahmin edilemeyecek yirmi dört saatin içerisinde her saatte farklı farklı zamanlarda uygulamalarımızı arttıracağız. Daha güvenli bir Bolu’yu 100. yılımızda da daha da güvenli bir Bolu’yu Bolu halkımıza inşallah kazandıracağız.”

Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısı ile Bolu İl Emniyet Müdürlüğü olarak çeşitli etkinlikler planladıklarını da anlatan Dağdeviren, emniyet teşkilatı olarak 10 proje üreterek hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Bu projeleri, Bolu halkı ve öğrencilerle birlikte planlayarak uyguladıklarını kaydeden Dağdeviren, 100. Yılda daha güçlü, daha güvenli ve geleceğe daha güvenilir adımlarla yürüyecek bir gençlik ve olaysız nice 100 yıllar temenni ettiğini de sözlerine ekledi.
Bolu İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Cumhuriyetin 100. Yılının, Türkiye’de yaşayan 85 milyon vatandaşa, Türk camiasına ve Türk insanına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
31 Ekim 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir