Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
18,3
AÇIK

“Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 kadın çiftçimizle buluştuk”

“Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 kadın çiftçimizle buluştuk”

Etkinliğe Bolu Valisi Erkan Kılıç ve eşi Ayşe Elif Kılıç, İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, Ziraat Odası Başkanı Selim Özer, S.S Demirciler Köyü Gelincik Kadın Kooperatifi Başkanı Emine Özdoğan ve Gelincik Kooperatifi kadınları, Demirciler Köyü Muhtarı Mehmet Baran ve İl Müdürlüğü personeli katıldı.  

S.S Demirciler Köyü Gelincik Kadın Kooperatifi ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte; İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Orman Meyveleri Organik Tarım Projesi” kapsamında Bolu’da üretilecek organik meyvelerin işlenmesi amacıyla, Kadın Kooperatifine “Sıvı Akışkan Dolum Makinası” teslim töreni ve ardından kadın çiftçiler bilgi yarışması düzenlendi.

Programda konuşan Vali Erkan Kılıç; “Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından finanse edilen Sıvı Akışkan Dolum Makinesinin kooperatifimizin üretimine önemli bir ivme kazandıracağını ifade etti.

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya AR ise organik tarımın önemine vurgu yaparak, “Organik tarımın yaygınlaştırılması projesi kapsamında S.S Demirciler Köyü Gelincik Kadın Kooperatifinin elde ettiği organik ürünlerinin pazarlanması çalışmalarına destek olmak maksadıyla, yaptığımız sıvı akışkan dolum makinesi tesliminden mutluluk duyduğunu, ayrıca organik tarımın yaygınlaştırılması projesi kapsamasında 2024 yılı hedefimizin; ilimizin organik tarım üretim kapasitesinin 3 katına çıkartılması olacak” dedi.

Programda konuşmaların ardından kadın çiftçiler yarışırken, yarışma sonunda dereceye giren kadın çiftçilere plaketlerini Vali Kılıç’ın eşi Elif Kılıç, İl Müdürü ve Ziraat Odası başkanı tarafından takdim edildi.

Bolu Tarım İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel 100 kadın çiftçiyle buluşma etkinliği düzenlendi.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
31 Ekim 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir