Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
21,1
ÇOK BULUTLU

Bolu’da protokol üyeleri bayramlaştı Vali Kılıç’tan ilgisizliğe büyük tepki!

Bolu’da protokol üyeleri bayramlaştı Vali Kılıç’tan ilgisizliğe büyük tepki!

(HABER: MEHMET ŞAH ELKATMIŞ)- Bolu Valiliğince Kurban Bayramı dolayısıyla geleneksel hale gelen bayramın ilk gününde Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinde bayramlaşma programı düzenlendi. Bolu Valisi Erkan Kılıç ve protokol üyeleri, törene katılanlarla tokalaşarak herkesin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Bayramın birinci günü düzenlenen bayramlaşma törenine; Bolu Valisi Erkan Kılıç, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Garnizon Komutan Vekili Tank Komando Kıdemli Albay Cavit Nartop, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mehmet Avcı, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Genel Meclisi Başkanı Ekrem Çetinkaya, siyasi parti temsilcileri, il ve ilçe başkanları, şehit yakınları, gaziler, muhtarlar, STK temsilcileri ve kurum müdürleri katıldı.

Bayramlaşma programında Bolu Valisi Erkan Kılıç ile protokol üyeleri bayramlaşma törenine gelen misafirleri kapıda karşılayarak bayramlarını kutladılar.

İL MÜFTÜSÜ TARAFINDA DUALAR YAPILDI

Bayramlaşma programında ilk olarak il müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından dua yapıldı. Dua sonrasında protokol konuşmalarına geçildi.

“Önemli görev icra ediyoruz”

İlk olarak kürsüye gelen Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Bolu Belediyesinin Kurban Bayramında yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgiler vererek; “Kurban bayramınızı kutluyorum, ayrıca tüm babalarımızın babalar gününü kutluyorum. Her yıl olduğu gibi bu bayramda hisse alım olarak kurban kesim gerçekleştiriyoruz. Ve önemli bir görev icra ediyoruz. Vatandaşlarımız kurbanlarını kesiyor. İlk önce kolu komşusuna dağıtıyor, fakat aynı mahallede aynı yoksula birçok vatandaş kurbanını veriyor o vatandaşımızda yığınla kurbanlığımız oluyor. O vatandaşımız koyacak yer bulamadığı için etleri çürüyor ve çöplerde maalesef biz bu görüntüyü görüyoruz. Biz bunu önüne geçmek için göreve gelir gelmez önce muhtarlarımız sonra cami imamlarımıza ulaştık. Onlar bize yoksul vatandaşları tek tek bildirdiler. Sonra Kızılay’a ulaştık listeyi aldık. Ve elimizde güçlü bir data oluşturduk. Tek tek kapılarını çaldık.” dedi.

“Kurban bayramımızın hayırlara vesile olmasını cenap ı Allahtan niyaz ediyorum”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, sağlık ve huzur içerisinde nice bayramlarda bir arada olma temennisinde bulunarak; “Kurban bayramımızın hayırlara vesile olmasını cenap ı Allahtan niyaz ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde eksikliklerimizi tamamlayarak nice bayramlara kavuşmayı yüce Allahtan niyaz ediyorum. Sizlerle beraber olmaktan Bolu’ya hizmet edebilmekten, hizmet etme gayreti içerinde olmaktan da büyük onur ve şeref duyduğumu bir kez daha sizlerin huzurunda arz ediyorum. Rabbim sizlere layık olmayı Bolu’ya layık olmayı birlik ve beraberlik içerisinde ayırmadan ayrışmadan çalışabilmeyi nasip eylesin. Her birinize sağlıklı, huzurla, mutlulukla ailelerinizle birlikte nice bayramlara kavuşmayı nasip eylesin.” şeklinde konuştu.

“Bolumuzun gelişmesi ve kalkınması için üzerimize düşen görevi yapmak için gayret göstereceğiz”

AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Bolu’nun gelişmesi için ellerinden gayreti gösterdiklerini ve göstermeye devam edeceklerinin altını çizerek; “Rabbimize hamd olsun ki kurban bayramımızı huzur içerisinde tüm ülkemizde geçiriyoruz. Daha nice birlik ve beraberlik içerisinde ailelerimizle, torunlarımızla cenabı Allah hepimizi geçirmeyi nasip eylesin. Canımızdan çok sevdiğimiz ülkemizi dünyada ki son yıllardaki değişim ve dönüşüm hareketleri içerisinde ülkemizdeki her olayı her yaptığımız çalışmalar önem arz etmektedir. Ülke olarak tüm küresel, ekonomik krizlerden de etkilenerek bazı sıkıntılarımız var. Ben inanıyorum ki önümüzdeki dört yıl boyunca artık ülkemizde herhangi bir seçim olmayacağı için siyasi ortamında normalleşmesiyle ülke içinde bir araya gelerek daha güzel şeylerin yapmanın gayreti içerisinde olacağımız çalışmaların da yarınların ve önümüzdeki yılların ülkemiz açısından çok daha iyi olacağının inancı içerisindeyim. Tabi ki biz aynı havayı ilimizde de yaşayacağız. Burada el ele vererek, Bolumuzun gelişmesi ve kalkınması için üzerimize düşen görevi yapmak için gayret göstereceğiz. Şuana kadar güzel devam ediyor. Şuandan itibaren de devam edecektir. Vatandaşımızın milletimizin de bizden beklediği de budur. Bu güzel gayretlerimizi devam ettireceğiz. Her birinizin bayramını sağlık içerinde geçirmenizi temenni ediyorum” dedi

“Arkadaşlarım beni uyarsaydı ona göre bizde tedbirimizi alırdık”

Bayramlaşma programında konuşan Bolu Valisi Erkan Kılıç, bayramlaşma programında planlanan organizasyon eksikliğine değinerek; “Bayramlaşma programını ilk gün yapmamamız gerekiyor onu anladık. Bu konuda da arkadaşlarım beni uyarsaydı ona göre bizde tedbirimizi alırdık. Arefe günü yapma kararı daha iyi olur diye düşünüyoruz. Öncelikle hepinizin Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz” dedi.

“Allah’tan duamız onlarında bir an önce huzura kavuşmaları”

Bayramların dinimizce çok müstesna günler olduğuna vurgu yapan Valı Kılıç; “Öncelikle hepinizin Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Bayram tabi dayanışmanın arttığı dargınların barıştığı kültürümüzde geleneğimizde müstesna çok önemli bir gün. Bu günleri bayrama yakışır şekilde kutlamamız son derece önemli. Ülkemizde her noktasında Kurban Bayramı geleneklere göre, dinimize uygun bir şekilde kutlanıyor. Bugünlerde hepimizin birbirimize daha fazla sarılmamız, kardeş olduğumuz bilincini daha iyi taşımamız gerekiyor. Bizler mutluluk içinde Kurban Bayramını kutlarken, Müslüman coğrafyasında başta Gazze olmak üzere, Doğu Türkistan ve diğer soydaşlarımızın olduğu ülkelerde sıkıntıları biliyoruz. Allah’tan duamız onlarında bir an önce huzura kavuşmalarını Allah’tan niyaz ediyoruz” diye konuştu.

Bayramlaşma programı sonunda Bolu Valisi Erkan Kılıç ve beraberindeki heyet kolluk kuvvetleri ve sağlık çalışanlarının bayramlarını kutlamak üzere Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinden ayrıldılar.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
16 Haziran 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir