Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
21,5
PARÇALI BULUTLU

BOLU’DA MÜKEMMEL GÖSTERİ İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI

BOLU’DA MÜKEMMEL GÖSTERİ İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI

Bolu Anadolu’nun Renkleri halk Oyunları Gösterileri coşkuyla sahnelendi.

 Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi Bordo Salonda 10 Haziran 11 Haziran da sunulan gösteriye Bolulular büyük ilgi gösterdi. Çevre illerden de gösteriyi izlemeye gelen seyircilerin olduğu salonda büyük coşku yaşandı .

200 kişiden oluşan gösteri ekibinde her yaş grubundan oyuncuların olması büyük beğeni topladı.

Ümit Alagöz”ün akıcı sunumuyla başlayan gecede Roman gösterisi, canlı müzik eşliğinde Horon gösterileri Seymen, Zeybek, Antalya, Mardin, çiftetelli, Kahramanmaraş ,Artvin ve Bolu yöreleri ekiplerinin gösterileri büyük alkış aldı.

Gençlik ve spor il müdürü Emrullah Güler yaptığı konuşmada yapılan bu gösteriye olan ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek ekip oyuncularına ve eğitmenlerine çok teşekkür etti.

Bolu Gazel Folklor Spor Kulübü(BOGAF), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile spor federasyonlarının düzenlediği veya izin verdiği faaliyetlere veya spor müsabaka ve yarışmalarına katılmak ve bunların hazırlık ve eğitim çalışmalarını yapmak amacıyla 11 Kasım 2019 tarihinde Sıdıka Kilitçi tarafından kurulmuştur.

Kurulduğu yıldan itibaren her kesimden her yaş grubundan insanın katıldığı kulüpte halk oyunları çalışmaları yapılıp yıl sonunda da yapılan gösteriyle halk danslarını sevenlere görsel şölen olarak sunuluyor.

BAİBÜ Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu’nun (TÜHOM) kuruluşunun 25. yılı olması nedeniyle de gösteri sonunda tüm öğrenciler adına Topluluk öğrenci başkanı Enes Eyüpoğlu tarafından Topluluğun Akademik Danışmanı Sıdıka Kilitci’ye günün anısına Köroğlu Heykeli hediye edildi. Sıdıka Kilitci yaptığı konuşmada kendisine bu yolda eşlik eden değerli eğitmenleri Yılmaz Kara, Gökçe Boz, Enes Metin, Ercan Gündüz, Can Onur Türkcan, Enes Eyüpoğlu “na ayrıca teşekkür ettiiğini belirtti.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
14 Haziran 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir