Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
21
PARÇALI BULUTLU

BOLU’DA 12 KİLOMETRELİK ORMAN YOLU AÇILDI: YANGINLARA DAHA HIZLI MÜDAHALE EDİLECEK

BOLU’DA 12 KİLOMETRELİK ORMAN YOLU AÇILDI: YANGINLARA DAHA HIZLI MÜDAHALE EDİLECEK

(İHA) – Bolu’nun Mengen ilçesindeki ormanlık alanlarda 12 kilometrelik orman yolu açılarak, muhtemel orman yangınlarına daha hızlı müdahale edilmesi planlanıyor.

Orman yolları şebeke planlarında yer alan Akkaya Orman İşletme Şefliği, Pazarköy Orman İşletme Şefliği, Mengen Orman İşletme Şefliği ve Kayrak Orman İşletme Şefliği olmak üzere toplam 12 kilometrelik yeni orman yolu yapımı tamamlandı. Toplamda 12 kilometre olan yollar Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne ait iş makineleriyle tamamlandı.

Mengen Orman İşletme Müdürlüğü yapı denetim görevlileri tarafından sürekli denetlenen yollarda yolun tekniğine uygun yapılmasının sağlandığı belirtildi. B tipi orman yolu standartlarında yapılan ve bölgedeki üretim, koruma, silvikültür gibi ormancılık faaliyetlerinin daha etkin ve hızlı bir biçimde yapılabilmesi için planlanmış olan yeni yolların, muhtemel orman yangınlarında yangın sahasına daha hızlı ulaşarak erken müdahale ile orman yangınlarının kısa sürede söndürülmesine imkân sağlayacağı ifade edildi.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
11 Temmuz 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir